KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sąd ogłosił wyrok. Mąż prezes Warty Poznań zapłaci 80 tys. zł za obrażanie żony piłkarza

W 2016 roku Jakub Pyżalski obrażał żonę i rodzinę Petara Borovicanina z Garbarni Kraków. Teraz usłyszał wyrok. Za swoje zachowanie zapłaci 80 tysięcy złotych, choć piłkarz domagał się nawet 1,2 mln złotych.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jakub Pyżalski Newspix / WOJCIECH KLEPKA / Na zdjęciu: Jakub Pyżalski
Do sytuacji doszło 15 czerwca 2016 roku, podczas rewanżowego spotkania barażowego Warta Poznań - Garbarnia Kraków. Jego stawką był awans do II ligi. Po jednej stronie boiska siedział Jakub Pyżalski wraz z małżonką (a zarazem prezes Warty) Izabellą Łukomską-Pyżalską. Na trybunach był także kamerzysta Garbarni Kraków. I to właśnie on zarejestrował haniebne zachowanie.

Pyżalski miał krzyczeć do Petara Borovicanina, zawodnika krakowskiego klubu: "Twoją starą ruch..., prosto na ryj się spusz.... Tak ciągnie i liże d..., ze k... żadna tak nie liże". Oskarżony i świadkowie wyjaśniali, że to piłkarz najpierw sprowokował Pyżalskiego.

Ostatecznie piłkarz Garbarni złożył do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych swoich i rodziny. Domagał się 800 tys. złotych dla siebie i żony, a także wpłaty 400 tys. złotych na rzecz fundacji Feminoteka.

W czwartek sąd okręgowy w Poznaniu wydał wyrok. Pyżalski ma zapłacić 80 tys. złotych.

- Słownictwo, którym posługiwał się Jakub Pyżalski, miało na celu poniżenie Petara Borovicanina i jego małżonki. Ta sytuacja naraziła ich na odczucie dyskomfortu, które było spotęgowane umieszczonym w internecie nagraniu. Dlatego też sędzia nie miała wątpliwości, że Jakub Pyżalski powinien zapłacić pieniądze na rzecz piłkarza i jego żony - uzasadniła sędzia Izabela Korpik.

Podczas ogłaszania wyroku na sali nie było ani oskarżonego, ani piłkarza.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Sami nie wiemy na co nas stać

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Głos Wielkopolski / inf. własna
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×