II liga: dobry finisz bronią Rozwoju Katowice

Rozwój Katowice wygrał 2:1 z Legionovią Legionowo na początek 24. kolejki II ligi. Tak samo jak tydzień temu strzelił decydującego gola w końcówce meczu.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Poprzednim przeciwnikiem Rozwoju Katowice był GKS Bełchatów. Wygraną 1:0 zagwarantował sobie w 83. minucie, a dzięki trzem punktom ewakuował się ze strefy spadkowej. W Legionowie drużyna ze Śląska próbowała zapewnić sobie zwycięstwo zdecydowanie wcześniej. W 6. minucie prowadzenie 1:0 dał jej Tomasz Wróbel. Pomocnik zdobył uderzeniem z dystansu pierwszego gola od czasu powrotu do Katowic. W historii pojedynków Rozwoju z Legionovią ten piłkarz trafił do bramki już pięć razy.

Pierwszym zmiennikiem był w 23. minucie Przemysław Rybkiewicz. Młodzieżowiec pozyskany z Tęczy Biskupiec wyrównał na 1:1 chwilę po tym jak Legionovia straciła piłkarza. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Mario Vasilj.

Końcówka pojedynku to ataki jedenastu katowiczan na osłabioną Legionovię. Przyjezdni znaleźli sposób na trafienie do jej bramki w 88. minucie, a autorem gola był Michał Szeliga. Obrońca strzelił głową do siatki po rzucie rożnym, który rozegrali doświadczeni Wróbel i Seweryn Gancarczyk. Zwycięstwo 2:1 to drugie Rozwoju w rundzie wiosennej. Po nim ma cztery punkty przewagi nad miejscami oznaczającymi degradację.

W strefie spadkowej jest między innymi Legionovia, która w tym roku jeszcze nie zapunktowała, a patrząc szerzej, wyłącznie przegrywa od 21 października. W Legionowie została pokonana przez Rozwój czwarty raz z rzędu.

Legionovia Legionowo - Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
0:1 - Tomasz Wróbel 6'
1:1 - Przemysław Rybkiewicz 68'
1:2 - Michał Szeliga 88'

Legionovia: Mateusz Kochalski - Tomasz Wojcinowicz, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanić (23' Przemysław Rybkiewicz), Wojciech Kalinowski - Luka Janković, Michal Skwarczek (77' Gracjan Kuśmierek) - Maciej Ostrowski, Wojciech Szumilas (76' Konrad Zaklika), Eryk Więdłocha - Mario Vasilj

Rozwój: Bartosz Golik - Daniel Paszek, Michał Szeliga, Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek (86' Przemysław Mońka) - Kacper Tabiś (78' Bartosz Marchewka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka, Marcin Kowalski (79' Rafał Kuliński) - Adam Żak (90' Piotr Barwiński)

Żółte kartki: Wojcinowicz, Skwarczek, Vasilij, Więdłocha (Legionovia) oraz Płonka (Rozwój)

Czerwona kartka: Mario Vasilj (Legionovia) /65' - za drugą żółtą/

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna zakończy sezon wyżej w tabeli II ligi?