Sebastian Szymański: W szatni Legii nie będzie spokojniej. Wszyscy wiemy, jaki mamy cel

- Za nami dwa dobre mecze, ale nie możemy teraz odpuścić. Naszym celem jest mistrzostwo Polski. Do jego osiągnięcia potrzebna jest stuprocentowa koncentracja - powiedział po meczu Legia - Pogoń (3:0) Sebastian Szymański, pomocnik gospodarzy.

Paweł Kapusta
Sebastian Szymański Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Legia Warszawa wygrała w sobotnie popołudnie z Pogonią Szczecin 3:0 (1:0). Jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym graczem stołecznej ekipy był młody Sebastian Szymański. Piłkarz przeprowadził w pierwszej połowie dynamiczną akcję, po której gola na 1:0 strzelił Kasper Hamalainen, a w drugiej połowie sam wpisał się na listę strzelców. Bez dwóch zdań był to jeden z najlepszych występów pomocnika w barwach pierwszej drużyny Legii.

- Trudno powiedzieć, czy rzeczywiście tak było. Nie lubię oceniać swojej gry. Dla mnie najważniejsze jest, że wygraliśmy kolejny mecz. Ale tak, jestem zadowolony ze swojego występu - powiedział po meczu Szymański.

Legia Warszawa wygrała wysoko, ale przebieg pierwszej połowy zupełnie nie wskazywał na taką ewentualność. - Pogoń rozegrała bardzo dobry mecz. W drugiej połowie pomogła nam szybko zdobyta bramka. Wtedy zrobiło się więcej przestrzeni - przyznał młody piłkarz Legii i dodał: - W akcji na 3:0 udało się nam wyprowadzić z Michałem Kucharczykiem bardzo dobry kontratak. Znaleźliśmy się w sytuacji dwóch na jednego, Kuchy wyłożył mi piłkę do pustej bramki. Podziękowałem mu za to, ale ja zrobiłbym to samo.

Pytanie brzmi, czy po dobrym meczu z Zabrzu i sobotnim zwycięstwie z Pogonią pojawi się w legijnej szatni więcej spokoju, niż w ostatnich, nerwowych tygodniach. - Myślę, że nie - ocenił młody piłkarz i dodał: - Mamy za sobą dwa dobre, udane spotkania, ale nie możemy teraz odpuścić. Naszym celem jest mistrzostwo Polski, do jego osiągnięcia potrzebna jest stuprocentowa koncentracja.

Czy Sebastian Szymański był najlepszym piłkarzem Legii w meczu z Pogonią?