LM: "Manolas, Mamma Mia!". Reakcja włoskiego komentatora na gol Romy hitem sieci

W 82. min meczu Ligi Mistrzów w Rzymie piłkarski cud stał się faktem po strzale Kostasa Manolasa, który wyrzucił Barcelonę za burtę Champions League. Włoski komentator, Carlo Zampa, oszalał wówczas ze szczęścia.

Piotr Bobakowski
Kostas Manolas PAP/EPA / Na zdjęciu: Kostas Manolas

"Manolas, Mamma Mia!" - krzyczał do mikrofonu Carlo Zampa po bramce greckiego obrońcy Kostasa Manolasa, która zapewniła Romie wygraną z Barceloną 3:0 i awans do półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18.

Emocje, jakie zafundowali piłkarze z Rzymu obserwatorom wtorkowego (10 kwietnia) meczu rewanżowego z Dumą Katalonii (na Camp Nou Hiszpanie wygrali 4:1), udzieliły się 58-letniemu Zampie.

Włoski komentator w niespełna minutę siedem razy użył okrzyku "Mamma Mia!" (z języka włoskiego - "O matko!", "Jezu!", "O mój Boże" itp.). Jego reakcja podbiła serca kibiców i stała się hitem w mediach społecznościowych.

Na osiem minut przed końcem spotkania na Stadio Olimpico Manolas wykorzystał dośrodkowanie z rzutu różnego i strzałem głową pokonał Marca Andre ter Stegena. Trzeci gol dla Romy, która dowiozła wynik do końca spotkania, oznaczał upragniony awans do półfinału LM.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)