Liga Europy: Arsenal balansował na krawędzi, ale awansował

Arsenal zremisował w Moskwie z CSKA 2:2. Kanonierzy zagrają w półfinale Ligi Europy, ponieważ w pierwszym meczu wygrali 4:1. Gole w czwartkowym rewanżu zdobywali Czałow i Nababkin oraz Welbeck i Ramsey.

Michał Piegza
Mesut Oezil (w środku) oraz Kirill Nababkin (z lewej) i Vasili Berezutski (z prawej) PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu: Mesut Oezil (w środku) oraz Kirill Nababkin (z lewej) i Vasili Berezutski (z prawej)
Arsenal w pierwszym meczu zapewnił sobie sporą przewagę i rewanżowy pojedynek chciał rozegrać bez większych problemów.

Piłkarze na boisku w Moskwie długo rozkręcali się. Goście zwalniali tempo gry, a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie ich. Na pierwsze uderzenie kibice czekali do 21. minuty. Wówczas niecelny strzał oddał Kristijan Bitrović.

Groźniej pod bramkami zrobiło się dopiero w końcówce premierowej odsłony. Najpierw w 37. minucie głową po rzucie rożnym niecelnie uderzył Nacho Monreal. Zespół z Moskwy odpowiedział... golem. Strzał głową Kiriła Nababkina odbił Petr Cech, wobec dobitki z kilku metrów Fiedora Czałowa był bezradny.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli Rosjanie. W 50. minucie bramkarz Kanonierów odbił strzał z dystansu Aleksandra Gołowina, a na 2:0 podwyższył z bliska Nababkin. Gospodarzom wówczas brakowało już tylko jednego gola do awansu. Arsenal w 57. minucie zdobył bramkę, ale jej autor Mohamed Elneny był na spalonym.

Londyńczycy przebudzili się dopiero po godzinie meczu. Bliski gola był po rzucie rożnym Laurent Koscielny. Po drugiej stronie z dystansu niecelnie uderzył Siergiej Ignaszewicz.

Nadzieje miejscowych na wyeliminowanie wyżej notowanego rywala runęły kwadrans przed końcem. Podawał Elneny, a obok starającego się interweniować Igora Akinfiejew uderzył Danny Welbeck.

Bramka dla Kanonierów pozbawiła CSKA nadziei na awans. Arsenal w końcówce chciał wyrównać i udało mu się to w doliczonym czasie. Znów podawał Elneny, a na 2:2 trafił Aaron Ramsey.

CSKA Moskwa - Arsenal FC 2:2 (1:0)
1:0 - Czałow 39'
2:0 - Nababkin 50'
2:1 - Welbeck 75'
2:2 - Ramsey 90+2'

CSKA Moskwa: Igor Akinfiejew - Wasilij Bieriezucki, Aleksiej Bieriezucki, Siergiej Ignaszewicz - Kirił Nababkin, Aleksandr Gołowin, Kristijan Bistrović (71' Bebras Natcho), Ałan Dzagojew (38' Vitinho), Konstantin Kuczajew - Fiedor Czałow (79' Georgij Milanow), Ahmed Musa.

Arsenal FC: Petr Cech - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Aaron Ramsey, Mohamed Elneny, Jack Wilshere (68' Calum Chambers) - Danny Welbeck, Mesut Oezil - Alexandre Lacazette (76' Alex Iwobi).

Żółta kartka: Gołowin (CSKA).