Premier League: pech Łukasza Fabiańskiego

Swansea City zremisowała z Evertonem 1:1 w 34. kolejce Premier League, a pecha miał Łukasz Fabiański. Piłka po jego paradzie trafiła w gracza Łabędzi i wpadła do siatki.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański Getty Images / Christopher Lee / Łukasz Fabiański
Swansea City potrzebuje punktów w walce o utrzymanie w Premier League, ale pomimo przewagi w pierwszej połowie z Evertonem przegrywała 0:1. W 43. minucie Łukasz Fabiański tak obronił strzał Idrissy Gueye, że piłka odbiła się od... głowy prawego defensora Kyle'a Naughtona i wpadła do siatki.

Łabędziom udało się wyrównać 19 minut przed końcem, gdy Jordan Ayew pokonał Jordana Pickforda. Remis 1:1 sprawia, że Swansea zwiększyła przewagę nad Southampton do pięciu punktów. Na cztery kolejki przed końcem jest to całkiem dobra zaliczka.

Spory krok w kierunku utrzymania zrobiło Huddersfield Town. Bramka Thomasa Ince'a w doliczonym czasie gry sprawiła, że beniaminek ma już siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Tymczasem na dwa punkty do Arsenalu zbliżyło się rewelacyjnie spisujące się Burnley. Przed własną widownią pokonali Leicester City 2:1. Natomiast nawet na ławce Crystal Palace zabrakło Jarosława Jacha. Orły wygrały z Brighton 3:2.