II liga: koniec zwycięskiego marszu Rozwoju Katowice

Po czterech wygranych z rzędu Rozwój Katowice zremisował bezbramkowo z Gwardią Koszalin. Beniaminek z Pomorza ma coraz mniejszą szansę na utrzymanie się w II lidze.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Gwardia Koszalin spisuje się w tym roku w kratkę. Potrafi zwyciężać, ale zaledwie kilka dni po swoich małych sukcesach bywa ośmieszana przez przeciwników. W dwóch meczach z Olimpią Elbląg i Radomiakiem straciła łącznie 10 goli. W środku tygodnia beniaminek przegrał 0:5 w Radomiu i chciał się po tym występie zrehabilitować. Udało się to zrobić tylko jego defensywie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Gwardia nie znała sposobu na złamanie Rozwoju Katowice. W tym roku drużyna z Górnego Śląska straciła tylko gola, więc jej konsekwencja w tyłach nie dziwiła. Prym wiedli tam doświadczeni Michał Czekaj oraz Seweryn Gancarczyk. Były reprezentant Polski wrócił do jedenastki Rozwoju po pauzie spowodowanej nadmiarem kartek. W przerwie z powodu kontuzji opuścił boisko Czekaj, ale to nie wprowadziło bałaganu w szeregach gości.

Po przerwie trochę więcej wiatru pod bramkami obu drużyn, ale żadna z nich nie zdobyła gola. Blisko był Adam Żak, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Gwardii. Wskutek remisu zmniejsza się szansa zespołu z Koszalina na utrzymanie. Spokojniejsza jest sytuacja w tabeli katowiczan, ale na Pomorzu został przerwany ich zwycięski marsz.

Gwardia Koszalin - Rozwój Katowice 0:0

Gwardia: Adrian Hartleb - Mateusz Bachleda, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Bartosz Maciąg - Krystian Przyborowski, Rafał Majtyka (84' Mateusz Olszewski), Aleksander Karbowiak (55' Michał Szubert) - Kamil Poźniak, Adam Setla - Przemysław Brzeziański (65' Adrian Kwiatkowski)

Rozwój: Bartosz Golik - Daniel Paszek, Michał Czekaj (46' Kajetan Kunka), Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek - Kacper Tabiś (70' Przemysław Mońka), Tomasz Wróbel, Rafał Kuliński (78' Piotr Barwiński), Marcin Kowalski - Adam Żak (90' Daniel Kamiński)

Żółte kartki: Majtyka, Poźniak (Gwardia)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gwardia Koszalin utrzyma się na szczeblu centralnym?