Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Problemy Polskiego Związku Piłkarzy? Stowarzyszenie miało zawyżyć liczbę zarejestrowanych zawodników

Prokuratura zajęła się działalnością Polskiego Związku Piłkarzy. Stowarzyszenie to miało zawyżyć liczbę zarejestrowanych zawodników, przez co miało otrzymać większe finansowe wsparcie od FIFPro.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna

FIFPro to Międzynarodowy Związek Piłkarzy Zawodowych. Organizacja ta wspiera krajowe związki na wielu płaszczyznach. Według informacji dziennikarza "Przeglądu Sportowego", Piotra Wołosika, federację tą miał wprowadzić w błąd Polski Związek Piłkarzy, który zawyżył liczbę zarejestrowanych zawodników. W związku z tym PZP miał osiągnąć korzyści majątkowe, a sprawą zajęła się łódzka prokuratura.

Organizacja zajmująca się ochroną praw piłkarzy wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym dementuje te informacje. - Wskazujemy, że tego typu pomówienia nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Nie wiemy także nic o tym, aby jakiekolwiek nasze działania miały zainteresować Prokuraturę Rejonową w Łodzi. Według naszej najlepszej wiedzy żadne tego typu postępowanie wobec PZP się nie toczy - głosi fragment oświadczenia.

- Stanowczo sprzeciwiamy się wysnuwaniu podobnych pomówień, godzących w dobre imię Polskiego Związku Piłkarzy, a co za tym idzie, także w wizerunek FIFPro, którego PZP jest jedynym i pełnoprawnym członkiem w Polsce. Raz jeszcze podkreślamy, iż wszelkie statutowe, jak i doraźne działania PZP są w pełni zgodne z ideami FIFPro i są realizowane za jego pełnym przyzwoleniem - dodano w piśmie opublikowanym na stronie Polskiego Związku Piłkarzy.

Władze PZP przekazały, że działalność stowarzyszenia jest każdego roku poddawana drobiazgowemu audytowi ze strony FIFPro, a informacje dotyczące finansowej działalności dostępne są w Krajowym Rejestrze Sądowym.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #21. Jakub Błaszczykowski wrócił!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pzp.info.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×