Premier Liga: Maciej Rybus mistrzem Rosji

Maciej Rybus drugim w historii Polakiem (po Rafale Murawskim), który został mistrzem Rosji. Lokomotiw Moskwa, którego zawodnikiem jest lewy obrońca, pokonał u siebie Zenit Sankt Petersburg 1:0 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie tytuł.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Epsilon / Maciej Rybus (po prawej)

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

To co nie udało się Lokomotiwowi w poprzednim starciu z FK Krasnodar (0:2), udało się w pojedynku z Zenitem. Gospodarze wywalczyli komplet punktów i w stolicy Rosji mogły wystrzelić szampany, bo Kolejarze zostali mistrzami kraju po 14 latach przerwy.

W sobotę zespół z Moskwy długo nie mógł sforsować obrony ekipy z Sankt Petersburga, ale ostatecznie dopiął swego w 87. minucie. Wówczas Władisław Ignatjew posłał płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne rywala, zaś Portugalczyk Eder dopełnił formalności, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Maciej Rybus rozegrał całą batalię w barwach Lokomotiwu Moskwa, a był to jego 19. występ w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy.

Premier Liga, 29. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)
1:0 - Eder 87'

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Pkt
1. Lokomotiw Moskwa 29 18 6 5 41:19 60
2. Spartak Moskwa 28 15 8 5 49:31 53
3. FK Krasnodar 29 16 5 8 45:29 53

Czy Maciej Rybus będzie podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski podczas MŚ 2018?