Bundesliga: Borussia Dortmund bez szans na wicemistrzostwo. Mainz pewne utrzymania

Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z FSV Mainz 1:2 i straciła szanse na wicemistrzostwo Niemiec. Zespół, w którym występuje Łukasz Piszczek utrzymał 3. miejsce w Bundeslidze.

Michał Piegza
Nigel de Jong (z lewej) oraz Marco Reus (drugi z lewej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Nigel de Jong (z lewej) oraz Marco Reus (drugi z lewej)
Na dwie kolejki przed końcem sezonu Borussia miała szansę zdobycia wicemistrzostwa Niemiec. Z kolei rywale musieli drżeć o utrzymanie. Po sobotnim meczu wiemy już dużo więcej.

Pojedynek rozpoczął się sensacyjnie. Po trzynastu minutach goście prowadzili 2:0. W 4. minucie gracze Mainz rozmontowali defensywę gospodarzy. W polu karnym Jean-Philippe Gbamin odegrał piętą do Riddle Baku, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. Dziewięć minut później padła druga bramka. Dośrodkowanie Pablo de Blasisa głową do siatki skierował Yoshinori Muto. Borussia szybko odpowiedziała. W 16. minucie po dograniu Jadona Sancho z pola karnego trafił Maximilian Philipp.

Wydawało się, że Borussia szybko trafi na 2:2. Gospodarze zaatakowali, ale przyjezdnym udało się przetrwać najgorszy okres i spotkanie wyrównało się. Przed przerwą Mainz ponownie mogło prowadzić dwoma golami. Głową tuż ponad bramką uderzył de Blasis.

Po zmianie stron Borussia długo nie potrafiła zepchnąć rywala na jego połowę. Goście nie pozwalali miejscowym na wiele, a ci nie kwapili się do zdecydowanego natarcia. To kontry Mainz wyglądały groźnie.

Ostatecznie walcząca o utrzymanie drużyna FSV wygrała 2:1 i zapewniła sobie ligowy byt. Z kolei Borussia, po zwycięstwie Schalke, straciła szanse na wicemistrzostwo Niemiec, ale utrzymała 3. miejsce.

W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Ze strefy boiska, w której operuje Polak doszło do dośrodkowania, po którym padł gol na 2:0. Nasz reprezentant oddał jeden strzał, ale wprost w bramkarza.

Borussia Dortmund - 1.FSV Mainz 1:2 (1:2)