Serie A: gol Mariusza Stępińskiego. Kluby Polaków uciekają z dna tabeli

SPAL oddalił się od strefy spadkowej Serie A dzięki zwycięstwu 2:0 z Benevento Calcio, a Chievo Werona opuściło ją po wygranej 2:1 z FC Crotone. Do bramki przeciwnika trafił Mariusz Stępiński.

Mariusz Stępiński (nr 9) Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński (nr 9)
Chievo Werona było uznawane przez bukmacherów za faworyta meczu z FC Crotone, choć drużyna z Kalabrii zdobyła w poprzednich trzech kolejkach siedem z możliwych dziewięciu punktów. Chievo wywalczyło tyle samo od 17 lutego. Ponadto drużyna Rolando Marana przegrała trzy wcześniejsze spotkania z Crotone. Wbrew statystykom i historii najnowszej Chievo wyszło na prowadzenie w 14. minucie za sprawą strzału Valtera Birsy. Z ławki rezerwowych oklaskiwali akcję bramkową Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński. Napastnik był w tym meczu zmiennikiem i w swoim stylu zdobył gola w końcówce. Stępiński uderzył na 2:0 w 82. minucie. Spotkanie zakończyło się cenną wygraną Chievo 2:1.

W poprzedniej kolejce SPAL pokonał Hellas Werona i ewakuował się ze strefy spadkowej kosztem wspomnianego Chievo. Drużyna Thiago Cionka i Bartosza Salamona wygrała po serii siedmiu spotkań bez wiktorii, z których sześć zremisowała. Beniaminek odzyskał gen zwyciężania i zamierzał przekuć go w kolejny sukces w pojedynku z Benevento Calcio. Na prowadzenie 1:0 wyszedł w 25. minucie dzięki strzałowi Alberto Paloschiego. W podstawowym składzie zespołu z Ferrary nie zabrakło Cionka. Reprezentant Polski pomógł drużynie zachować czyste konto, a gola na 2:0 zdobył Mirko Antenucci.

Lazio bije się o awans do Ligi Mistrzów, natomiast Atalanta BC chce ponownie spróbować swoich sił w Lidze Europy. Żadna z tych drużyn nie chciała zgubić punktów w bezpośrednim meczu. Nie tylko dlatego zapowiadał się on ciekawie. W pięciu poprzednich spotkaniach Biancocelestich z zespołem z Bergamo padło łącznie 21 goli. Także pierwsza akcja niedzielnego meczu zapowiadała kanonadę. W 2. minucie prowadzenie drużynie Gian Piero Gasperiniego dał Musa Barrow. Wyrównał na 1:1 zastępca kontuzjowanego lidera klasyfikacji strzelców Ciro Immobile, którym był Felipe Caicedo.