Serie A: Milan przerwał klątwę beniaminków i wygrał przed finałem Pucharu Włoch

AC Milan odniósł przekonujące zwycięstwo 4:1 z Hellasem Werona na początek 36. kolejki Serie A. Przeważał od początku do końca spotkania.

Radość piłkarzy AC Milan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Radość piłkarzy AC Milan
AC Milan miał swoje problemy w meczach z beniaminkami. W rundzie jesiennej tego sezonu przegrał z Hellasem Werona i zremisował z Benevento Calcio, a dwa tygodnie temu dał się pokonać zawodnikom z Benewentu na własnym stadionie. Kibice mieli prawo obawiać się również rewanżu z Hellasem.

Milan postanowił przegnać klątwę znad swojego stadionu i zaatakował przedostatnią drużynę w tabeli. Na prowadzenie wyszedł w 10. minucie za sprawą uderzenia z woleja Hakana Calhanoglu. Przed przerwą wyczekiwanego przez siebie gola zdobył jeszcze Patrick Cutrone po akcji z udziałem Giacomo Bonaventury.

Podopieczni Gennaro Gattuso byli już pewni zdobycia kompletu punktów i dostali wiatru w żagle. W 49. minucie po raz drugi w tym spotkaniu asystował Suso przed strzałem na 3:0 Ignazio Abate. Trener zobaczył jeszcze w akcji Fabio Boriniego, Mateo Musacchio oraz Nikolę Kalinicia, ale mieli oni mniejszą szansę na wykazanie się w ofensywie, ponieważ gospodarze byli zorientowani na utrzymanie prowadzenia i oszczędzenie energii przed następnym, dużym wyzwaniem. Borini miał jedną szansę i wykorzystał ją w 89. minucie. Odpowiedział on na gola Lee Seung-Woo i ustalił wynik na 4:1.

Przed Rossonerimi finał Pucharu Włoch z Juventusem. Wygrana z Hellasem dodała im pewności siebie i poprawiła ich położenie w walce o awans do europejskich pucharów.

AC Milan - Hellas Werona 4:1 (2:0)
1:0 - Hakan Calhanoglu 10'
2:0 - Patrick Cutrone 34'
3:0 - Ignazio Abate 49'
3:1 - Lee Seung-Woo 85'
4:1 - Fabio Borini 89'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli (62' Mateo Musacchio), Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Manuel Locatelli, Giacomo Bonaventura - Suso (58' Fabio Borini), Patrick Cutrone (71' Nikola Kalinić), Hakan Calhanoglu

Hellas: Marco Silvestri - Enrico Bearzotti, Antonio Caracciolo, Thomas Heurtaux, Mohamed Fares (76' Rolando Aarons) - Romulo, Andrea Danzi, Simone Calvano (53' Franco Zuculini) - Alessio Cerci, Bruno Petković (57' Lee Seung-Woo), Ryder Matos