Serie B: Tomasz Kupisz z drugą czerwoną kartką w tym sezonie. Ważna wygrana US Palermo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ARTUR MARCINKOWSKI  / Na zdjęciu: Tomasz Kupisz
Newspix / ARTUR MARCINKOWSKI / Na zdjęciu: Tomasz Kupisz

Tomasz Kupisz zobaczył drugą czerwoną kartkę w obecnym sezonie. Polak został ukarany w wygranym 2:1 (0:0) przez Cesenę meczu 40. kolejki Serie B z Parmą. W sobotę natomiast ważne zwycięstwo odniosło US Palermo z dwoma Biało-Czerwonymi w składzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Tomasz Kupisz został usunięty z boiska w 89. minucie za brutalny faul na Valerio Di Cesare. Zespół 28-latka remisował wtedy 1:1, ale nawet mimo osłabienia zdołał wygrać niedzielny mecz. Wszystko dzięki bramce Gabriele Monciniego w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Czerwona kartka przeciwko Parmie jest drugą, którą Polak obejrzał w tym sezonie zaplecza włoskiej ekstraklasy. Wcześniej podobna kara spotkała go w pojedynku 17. kolejki przeciwko Frosinone (3:3).

W sobotę ważne zwycięstwo odniosło US Palermo. Trzeci zespół Serie B pokonał na wyjeździe 3:2 Ternanę. W barwach sycylijskiej drużyny pełne spotkanie zaliczył Paweł Dawidowicz, w 90. minucie zmieniony został natomiast Radosław Murawski. Przemysław Szymiński obserwował starcie z ławki rezerwowych.

W tabeli drużyna Rosanero jest punkt za drugim Frosinone, z którym rywalizuje o bezpośredni awans. Z kolei Cesena zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów.