Jupiler League: RSC Anderlecht przegrał, ale Łukasz Teodorczyk gola strzelił

Łukasz Teodorczyk wciąż w dobrej formie. Polak w spotkaniu 10. kolejki grupy mistrzowskiej Jupiler League strzelił gola, ale jego RSC Anderlecht przegrał przed własną publicznością z KRC Genk (1:2).

Tomasz Rosiński
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Teodorczyk swoimi występami w 2018 roku daje do myślenia selekcjonerowi reprezentacji Polski - Adamowi Nawałce, który powołał go do szerokiego składu na mistrzostwa świata w Rosji. "Teo" w starciu z ekipą z Genku zdobył swoją 15. bramkę (w 33. meczu) w tym sezonie belgijskiej ekstraklasy, a piątą w rywalizacji w grupie mistrzowskiej.

Zespół z Brukseli już wcześniej stracił szansę na obronę mistrzowskiego tytułu (w JL triumfował Club Brugge), ale wciąż był w grze o 2. miejsce na koniec rozgrywek. Jednak musiał liczyć na porażkę Standardu z RSC Charleroi (ostatecznie padł remis 0:0) i swoje zwycięstwo z KRC. Tak się nie stało i to drużyna z Liege została wicemistrzem Belgii, zaś Anderlecht ukończył zmagania na III lokacie.

Wiktorię KRC Genk w pojedynku z RSC dały gole Driesa Woutersa oraz Leandro Trossarda, które padły odpowiednio w 35. i 36. minucie konfrontacji.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, lecz stać ich było na jedną bramkę autorstwa Łukasza Teodorczyka. Reprezentant Polski w 53. minucie trafił do siatki uderzeniem piłki głową po dośrodkowaniu Alexisa Saelemaekersa z prawego skrzydła.