Puchar Anglii: Antonio Conte przechytrzył Jose Mourinho - Chelsea lepsza od Man Utd

Przeciętny finał Pucharu Anglii zobaczyli kibice na Wembley. Chelsea po golu Edena Hazarda z rzutu karnego pokonała Manchester United, a możliwe, że tak się właśnie z The Blues pożegnał Antonio Conte.

Bartosz Zimkowski
Eden Hazard Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Eden Hazard
Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. Obie drużyny zdawały sobie sprawę, że jeden błąd może ustawić całe spotkanie i dlatego okazji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Jednak wspomniana pomyłka przydarzyła się Philowi Jonesowi w 22. minucie. Wówczas Eden Hazard uprzedził angielskiego defensora i wykorzystując swoją szybkość wpadł w pole karne. Tam dobrze się zastawił przed atakującym go Jonesem, a ten na dodatek zahaczył go. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno" karząc faulującego żółtą kartką. Hazard zmylił Davida de Geę i płaskim strzałem dał prowadzenie Chelsea.

Kolejne minuty były bardzo słabe. Man Utd nie był w stanie stworzyć dogodnej okazji. Zawodzili niemal wszyscy gracze Jose Mourinho, ale w przerwie Portugalczyk nie dokonał żadnej zmiany.

Po przerwie było już bardziej ciekawie. 20 minut przed końcem fantastyczną okazję miał Marcos Alonso, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i de Gea ostatecznie poradził sobie z nim. Chwilę później piłka trafiła w rękę Younga i wydaje się, że to powinien być rzut karny. Sędzia skorzystał z VAR-u i nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki".

Dosłownie 60 sekund później przed wymarzoną sytuacją stanął Marcus Rashford. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem i chwilę później zastąpił go Romelu Lukaku. Na boisku pojawił się też Anthony Martial, lecz nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Chelsea wygrała 1:0 i zdobyła Puchar Anglii - po raz ósmy w historii. Możliwe, że tym meczem z posadą menedżera The Blues pożegna się Antonio Conte.

Chelsea FC - Manchester United 1:0 (1:0)
1:0 - Eden Hazard (k.) 22'

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Cahill, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Bakayoko, Alonso - Hazard (90+1' Willian), Giroud (89' Morata)

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones (87' Mata), Smalling, Young - Herrera, Matić, Pogba - Lingard (74' Martial), Rashford (74' Lukaku), Sanchez

Żółte kartki: Courtois (Chelsea) oraz Jones (Man Utd).

Sędzia: Michael Oliver.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Conte w przyszłym sezonie będzie prowadził Chelsea?