Młodzi Polacy na remis z Anglikami

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała w towarzyskim meczu z Anglią 0:0. Spotkanie odbyło się na Wyspach na stadionie Wolverhampton Wanderers - Molineux. Bohaterem polskiej drużyny został bramkarz - Przemysław Tytoń.

Bartosz Zimkowski

Między słupkami Polaków stanął Przemysław Tytoń, który jest rezerwowym w Rodzie Kerkrade, a na ławce usiadł zawodnik angielskiego Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny. Polacy zagrali jednym wysuniętym napastnikiem, którym był Dawid Janczyk. Z kolei Anglicy wystąpili w systemie 4-4-2, ale żaden z tych piłkarzy nie zadebiutował jeszcze w reprezentacji Anglii w przeciwieństwie do Polaków, gdzie kilku z nich może pochwalić się grą w pierwszej reprezentacji.

W pierwszej połowie spotkania przewagę mięli Anglicy, którzy raz po raz nacierali na bramkę Polaków. Bardzo dobrze spisywał się jednak Przemysław Tytoń. Obronił on bardzo groźne strzały Craiga Gardnera z rzutu wolnego oraz Luke'a Moore'a. Szansę miał także Cameron Jerome, lecz spudłował. Biało-czerwoni nie ograniczali się do defensywy i Szymon Pawłowski, Dawid Janczyk oraz Radosław Majewski także zagrażali bramce Joe'a Harta. Najlepszą okazję miał Pawłowski, ale jej nie wykorzystał. Ostatecznie do przerwy gole nie padły.

W 63. minucie kapitalną paradą popisał się drugi golkiper Synów Albionu Tom Heaton broniąc strzał Radosława Majewskiego. W drugiej połowie gospodarze dokonali łącznie sześciu zmian (przy trzech biało-czerwonych), ale w samej końcówce Szymon Pawłowski nie wykorzystał dobrej okazji i w meczu młodzieżówek Anglii i Polski gole nie padły.

Anglia - Polska 0:0

Anglia: Hart (46' Heaton) - Mancienne, Onuoha, Shawcross (65' Dann), Fox, Gardner (46' Leadbitter), Surman (88' Mattock), O'Hara, Johnson, Jerome (66' Campbell), Moore (65' Derbyshire).

Polska: Tytoń - Kocot, Kokoszka, Polczak, Rzeźniczak, Glik, Kuklis (76' Lewandowski), Majewski, Wilk (46' Danch), Pawłowski, Janczyk (76' Jarka).

Żółte kartki: Derbyshire (Anglia) oraz Wilk, Kuklis, Rzeźniczak (Polska).

Sędzia: Kevin Blom.