Pechowy remis KSZO pozbawił ostrowczan pozycji lidera - relacja z meczu Kolejarz Stróże - KSZO Ostrowiec

Miała być pełna rehabilitacja i pewne zwycięstwo w Stróżach, a tymczasem podopieczni trenera Wiesława Wojno podzielili się punktami z Kolejarzem, remisując 2:2. Stratę punktów KSZO wykorzystała Sandecja Nowy Sącz i wskoczyła na pozycję lidera w II lidze grupy wschodniej.

Anna Soboń
Anna Soboń

Pierwsze 45. minut należało do KSZO, bo to pomarańczowo-czarni mieli optyczną przewagę i konstruowali groźniejsze akcje pod polem karnym Marcina Zarychty, którego nie można było nazwać pewnym punktem między słupkami bramki Kolejarza. W 7. minucie z dystansu uderzył Mikołaj Skórnicki, ale futbolówka przeszła obok słupka bramki Zarychty. W odpowiedzi w pole karne dośrodkował Grzegorz Bonk, jednak sytuację wyjaśnił Łukasz Matuszczyk. W 10. minucie kolejny raz na strzał z dystansu zdecydował się Skórnicki, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki. siedem minut później bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył etatowy wykonawca stałych fragmentów gry w KSZO - Matuszczyk, jednak futbolówka trafiła prosto w ręce golkipera Kolejarza. W 28. minucie KSZO zdobył bramkę po ładnej akcji Marcina Dziewulskiego. Do siatki wbił ją Krystian Kanarski, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. W 37. minucie meczu Dariusz Walęciak dośrodkowywał w pole karne pomarańczowo-czarnych, lecz prosto pod nogi Skórnickiego, który bez problemów wybił piłkę. Przed przerwą dwukrotnie na bramkę KSZO próbowali atakować piłkarze gospodarzy, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Ksieżyca w pole karne ostrowczan, z piłką minęli się piłkarze Kolejarza, a strzał Adriana Bergiera zza linii 16 metrów pewnie wyłapał Rafał Kwapisz.

Na drugą połowę piłkarze gospodarzy wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani do walki z pomarańczowo-czarnymi, co chwilę po rozpoczęciu meczu po kwadransie przerwy zaowocowało zdobyciem bramki dla Kolejarza. W sytuacji sam na sam z ostrowieckim golkiperem znalazł się Bergier, który pokonał Kwapisza z około 8 metrów, dając podopiecznym trenera Mirosława Hajdo prowadzenie. W 56. minucie zawodnicy KSZO doprowadzili do wyrównania, po bramce głową Łukasza Szymoniaka. W 65. minucie ten sam zawodnik uchronił ostrowiecki zespól przed groźną sytuacją, wybijając w ostatniej chwili dośrodkowanie w pole karne KSZO. Sześć minut później dokładnie piłkę w pole karne Kolejarza dograł Matuszczyk, ale minęli się z nią Adam Cieśliński i Krystian Kanarski. Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wzdłuż bramki KSZO groźnie zagrał Dawid Basta, ale Kwapisz wyłapał piłkę. W 80. minucie meczu w zamieszaniu w ostrowieckim polu karnym dwukrotnie w światło bramki KSZO nie trafili gospodarze. W 82. minucie prowadzenie w spotkaniu objęli goście po bramce Cieślińskiego, który po indywidualnej akcji znalazł się sam na sam z Zarychtą i założył golkiperowi Kolejarza popularną "siatkę". Radość ostrowczan nie trwała jednak długo, bo sześć minut później po stałym fragmencie gry Kwapisza pokonał Sebastian Kurowski, doprowadzając do wyrównania i tym samym pozbawiając pomarańczowo-czarnych pewnych trzech punktów.

Strata punktów z teoretycznie słabszym rywalem wykorzystana została przez Sandecję Nowy Sącz, która po zwycięstwie z Nidą Pińczów wskoczyła na fotel lidera w II lidze grupy wschodniej. Sytuacja KSZO skomplikowała się i myśląc poważnie o awansie piłkarze KSZO nie mają innego wyjścia jak wygrać dwa najbliższe spotkania, które rozegrają przed własną publicznością.

Kolejarz Stróże - KSZO Ostrowiec Św. 2:2 (0:0)

1:0 - Bergier 47'
1:1 - Szymoniak 56'
1:2 - Cieśliński 82'
2:2 - Kurowski 88'

Kolejarz: Zarychta - Walęciak, Kandyfer, Księżyc, Sekuła (60' Armatys) - Bonk (18' Stefanik), Gryźlak, Drąg, Lipecki - Bergier (72' Basta), Kurowski.

KSZO: Kwapisz - Matuszczyk (85' Robaszek), Ciesielski, Kardas, Stachurski - Szymoniak, Skórnicki, Dziewulski (70' Mikołajek), Rębowski (74' Brytan) - Kanarski, Cieśliński.

Żółte kartki: Sekuła, Walęciak, Armatys (Kolejarz) oraz Kardas, Skórnicki, Brytan, Kanarski, Stachurski (KSZO).

Sędzia:: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: 500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!