Sparingowo: Pogoń Szczecin zremisowała z mistrzem Izraela

Pogoń Szczecin pozostaje niepokonana w okresie przygotowań. W zremisowanym 1:1 sparingu z Hapoelem Beer Szewa zdobył gola Spas Delew.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Szymon Gorski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Pogoń Szczecin spotkała się z Hapoelem Beer Szewa po raz trzeci w tej dekadzie. Dwa wcześniejsze sparingi minimalnie przegrała. W lipcu 2013 roku Portowcy zostali pokonani 2:3 pomimo goli Abdula Moustaphy Ouedraogo i Mikołaja Lebedyńskiego. Trzy lata później szczecinianie przegrali 1:2, a gola honorowego zdobył Adam Frączczak.

Ze wspomnianych zawodników we wtorek zagrał tylko Frączczak. Towarzyszyli mu w podstawowym składzie między innymi Dawid Błanik, który swoim rajdem rozstrzygnął poprzedni mecz z Chrobrym Głogów, a także Sebastian Walukiewicz, o którego możliwym transferze do Włoch mówi się od kilkunastu dni. Pogoń Szczecin potrafiła zepchnąć mistrza Izraela na własną połowę i fragmentami dominować, ale nie potrafiła zdobyć gola w pierwszej połowie. Jej atakami kierował Radosław Majewski, którego uderzenie z rzutu wolnego w 39. minucie zatrzymał bramkarz.

Po 11 zmianach personalnych Pogoń straciła bramkę. W 50. minucie w jej pole karne wbiegł Ben Sahar i płaskim strzałem pokonał Łukasza Budziłka. Piłkarz z przeszłością w klubach z Premier League, Primera Division i Bundesligi dał komfort prowadzenia Hapoelowi. Piłkarze z Izraela nacieszyli się nim do 75. minuty, w której wyrównał na 1:1 Spas Delew. Bułgar przymierzył z rzutu karnego po przewinieniu na Soufianie Benyaminie.

Dzięki bramce Delewa szczecinianie pozostali niepokonani w okresie przygotowań. Podczas zgrupowania we Wronkach zagrają jeszcze z Lechią Gdańsk.

Pogoń Szczecin - Hapoel Beer Szewa 1:1 (0:0)
0:1 - Ben Sahar 50'
1:1 - Spas Delew (k.) 75'

Pogoń: Jakub Bursztyn (46' Łukasz Budziłek) - David Niepsuj (46' David Stec), Sebastian Walukiewicz (46' Sebastian Rudol), Lasza Dwali (46' Mariusz Malec), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia, 79' Cornel Rapa) - Kamil Drygas (46' Zvonimir Kozulj), Stanisław Wawrzynowicz (35' Adrian Benedyczak, 46' Tomasz Hołota) - Dawid Błanik (46' Spas Delew), Radosław Majewski (46' Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak (46' Marcin Listkowski, 80' Adrian Benedyczak) - Adam Buksa (46' Soufian Benyamina)

Czy Pogoń Szczecin przygotuje wysoką formę na początek sezonu?