Sparingowo: Lechia lepsza od Słowaków. Gdańszczanie lepiej zagrali w dziesiątkę

Na zakończenie drugiego okresu przygotowawczego, Lechia Gdańsk pokonała słowacką FK Zeleziarnę Podbrezova 3:0. Co ciekawe dwa gole drużyna znad morza zdobyła w ostatnim kwadransie, kiedy trenowała grę w osłabieniu.

Michał Gałęzewski
Lukas Haraslin WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Lukas Haraslin
W zespole z Podbrezovej grają m.in. znani z ligi polskiej Martin Baran (w przeszłości zawodnik Polonii Bytom, Polonii Warszawy, Jagiellonii Białystok, Wigier Suwałki, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Odry Opole) oraz Polak Jakub Więzik, występujący w przeszłości m.in. w Śląsku Wrocław. To drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła 9. miejsce w słowackiej Ekstraklasie i przygotowuje się do kolejnych rozgrywek w Szamotułach.

Piotr Stokowiec na konfrontację ze Słowakami wystawił piłkarzy, którzy grali mniej. Co ciekawe był to ostatni mecz Egyego Maulany przed wejściem w życie kontraktu obowiązującego od najbliższej niedzieli. Indonezyjczyk dostał jednak zgodę na treningi w gdańskim zespole od początku przygotowań.

Gdańszczanie zaczęli dobrze spotkanie, jednak po czasie oddali inicjatywę Słowakom, którzy jako pierwsi stworzyli sobie doskonałą sytuację do strzelenia gola. Po strzale jednego z nich, piłka trafiła w słupek. W końcu to Lechia zaczęła przeważać.

Po pół godzinie gry, ciekawym strzałem popisał się Patryk Lipski, jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce. W końcu jednak gdańska drużyna objęła prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Jakub Arak, a Lipski pewnie pokonał bramkarza - Martina Kuciaka z 11. metra.

W drugiej połowie optyczną przewagę mieli gdańszczanie, jednak największą szansę na strzelenie gola stworzyli sobie piłkarze z Podbrezovej. W 55. minucie strzał Słowaków doskonale obronił jednak Dusan Kuciak.

Trener Stokowiec zdecydował się na ciekawy manewr na kwadrans przed końcem. Zdjął całą jedenastkę, by wpuścić w zamian dziesięciu piłkarzy. Lechia miała trenować grę w osłabieniu, a mając jednego zawodnika mniej, w ciągu trzech minut strzeliła dwa gole! Na listę strzelców wpisali się Lukas Haraslin i Flavio Paixao. Lechia wygrała 3:0, dzięki czemu w okresie przygotowawczym ma bilans cztery zwycięstwa i jedna porażka.

FK Zeleziarne Podbrezova - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)
0:1 - Lipski 45+1' (k.)
0:2 - Haraslin 83'
0:3 - Paixao 85'

FK Zeleziarne Podbrezova (skład wyjściowy): Martin Kuciak - Daniel Magda, Jan Krivak, Martin Baran, Matus Turna - Jakub Sedlacek, Michal Obrocnik - Endy Opoku Bernadina, Matus Mikus, David Lesko - Jakub Więzik.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń (75' Paweł Stolarski), Joao Nunes (75' Michał Nalepa), Adam Chrzanowski (75' Błażej Augustyn), Mateusz Lewandowski (75' Filip Mladenović) - Daniel Mikołajewski (75' Daniel Łukasik), Patryk Lipski (75' Jarosłąw Kubicki), Karol Fila (75' Mateusz Sopoćko) - Florian Schikowski (75' Lukas Haraslin), Jakub Arak (75' Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (75' -).

Czy Lechia w zbliżającym się sezonie będzie prezentowała się dużo lepiej niż w minionych rozgrywkach?