Udany debiut Krzysztofa Piątka we Włoszech. Strzelił pięć bramek

Krzysztof Piątek zanotował świetny występ w towarzyskim starciu pomiędzy Genoą CFC a amatorskim Val Stubai (13:0). Polak strzelił aż pięć bramek.

Dominika Pawlik
Krzysztof Piątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W czerwcu ogłoszono transfer Krzysztofa Piątka do Włoch. Genoa CFC wykupiła jego kontrakt z Cracovii za cztery miliony euro, dzięki czemu Polak przeniósł się do Serie A.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostał już w pierwszym meczu. Rywalem był amatorski zespół Val Stubai, a różnica była znacząca. Genoa już po pierwszej połowie prowadziła 7:0, a ostatecznie zwyciężyła 13:0.

Kibicom nie przeszkodził nawet deszcz, przyszli zobaczyć swoją drużynę po raz pierwszy przed kolejnym sezonem. Piątek wykorzystał tę okazję, potrzebował zaledwie dziesięciu minut, by wywalczyć hat-tricka. Po rzucie karnym nadarzyły się dwie kolejne sytuacje i obie zamienił na bramki. W tej samej połowie zdobył jeszcze dwa gole, dobrze współpracując z kolegami.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy przejście do Serie A to dobry ruch Piątka?