Chelsea FC wygrała w Australii. Czyste konto Marcina Bułki

Chelsea FC w meczu sparingowym pokonała australijski Perth Glory 1:0. W podstawowym składzie spotkanie rozpoczął Marcin Bułka. Polski golkiper nie miał zbyt wielu możliwości do pokazania swoich umiejętności i zachował czyste konto.

Łukasz Witczyk
Marcin Bułka Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Dla Marcina Bułki to duże wyróżnienie. Polski bramkarz dotychczas grał tylko w zespołach młodzieżowych Chelsea FC, lecz trener Maurizio Sarri zabrał go na obóz do Australii. 18-latek otrzymał szansę gry w sparingu przeciwko Perth Glory. Polak znalazł się w podstawowym składzie londyńskiego klubu i zachował czyste konto.

Chelsea FC prowadzenie objęła już w 5. minucie. Wtedy to Pedro Rodriguez wykorzystał dogranie Calluma Hudsona-Odoiego i pokonał golkipera australijskiego zespołu. Londyńczycy mieli przewagę, ale w pierwszej połowie nie potrafili jej udokumentować kolejnym golem.

Podobnie było w drugiej części gry. To zespół z Londynu dominował i stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia gola. Gospodarze odpowiadali pojedynczymi atakami. Bułka musiał jednak mieć się na baczności i utrzymywać koncentrację. W 56. minucie w dobrym stylu zatrzymał strzał Fabio Ferreiry.

Trener Chelsea FC w drugiej połowie dokonał sześciu zmian. Nie zdecydował się jednak na zastąpienie Bułki. Tym samym Polak rozegrał pełne 90 minut.

Perth Glory - Chelsea FC 0:1 (0:1)
0:1 - Pedro Rodriguez 5'

Perth Glory: Liam Reddy - Alexander Grant, Shane Lowry, Dino Djulbić - Scott Neville, Neil Kilkenny (67' Jake Brimmer), Brandon Wilson (79' Juande), Ivan Franjić (67' Jason Davidson) - Jacob Italiano (46' Chris Harold), Andrew Keogh (68' Brendon Santalab), Fabio Ferreira.

Chelsea FC: Marcin Bułka - Davide Zappacosta (73' Lucas Piazon), David Luiz, Ethan Ampadu (61' Tomas Kalas), Marcos Alonso (46' Emerson) - Cesc Fabregas, Jorginho (46' Tiemoue Bakayoko), Ross Barkley - Callum Hudson-Odoi (46' Mario Pasalić), Alvaro Morata (61' Tammy Abraham), Pedro Rodriguez (73' Ola Aina).

Czy w sezonie 2018/2019 Marcin Bułka zadebiutuje w Premier League?