Piłkarze AS Monaco przebywają w Niemczech na obozie przygotowawczym do nowego sezonu. Na poniedziałkowym treningu szalał Kamil Glik.

Piotr Bobakowski
Kamil Glik Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik
- Kolejny dzień ciężkiej roboty wykonany - napisał Kamil Glik na Instagramie, gdzie udostępnił nagranie z treningu na obozie AS Monaco w niemieckim Harsewinkel (w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia).

Na filmie widzimy obrońcę reprezentacji Polski podczas biegu bez piłki między tyczkami, wyskoku i uderzenia piłki głową oraz strzału na bramkę. W tym ostatnim elemencie Glik popisał się 100-procentową skutecznością. Na dwa oddane strzały przez Polaka futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce.

Zespół francuskiej Ligue 1 przebywa w Niemczech od czterech dni. W sobotę (21 lipca) drużyna Glika rozegrała sparing z SC Paderborn 07, przegrywając 2:3. Oba gole dla ekipy z Monako zdobył 18-letni Sofiane Diop. Nasz reprezentacyjny stoper nie wystąpił w tym test-meczu (spotkanie spędził na ławce rezerwowych).

Rozgrywki ligi francuskiej startują 10 sierpnia. Przypomnijmy, że 30-latek przed wyjazdem na mundial w Rosji odniósł kontuzję barku, która o mało nie wykluczyła go z występu na turnieju. Stoper Biało-Czerwonych nie mógł zagrać w pierwszym meczu z Senegalem (1:2). W drugim spotkaniu z Kolumbią (0:3) pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Dopiero w konfrontacji z Japonią (1:0) rozegrał 90 minut.

ZOBACZA WIDEO Jerzy Brzęczek wyjaśnił kontrowersyjną nominację. "Andrzej popełnił błąd"