Fortuna I liga: Odra Opole poszła za ciosem. Gole w końcówkach spotkań

Odra Opole ma komplet sześciu punktów po 2. kolejce Fortuna I ligi. Podopieczni Mariusza Rumaka pokonali w sobotę 1:0 Sandecję Nowy Sącz. Trzy inne spotkania rozstrzygnęły się w końcówce.

Mecz piłki nożnej Getty Images / Ryan Pierse / Mecz piłki nożnej
W Opolu doszło do pierwszego w historii pojedynku Odry z Sandecją Nowy Sącz. Drużyny są aktualnie prowadzone przez szkoleniowców kojarzonych z Pomorzem, Mariusza Rumaka i Tomasza Kafarskiego. Gospodarze rozstrzygnęli ten mecz w 24. minucie. Z narożnika pola karnego przymierzył idealnie Mariusz Rybicki i zdobył swojego premierowego gola w barwach klubu z Opola. Wygrana 1:0 to druga Odry w sezonie. Po sobotnich meczach tylko ona ma komplet sześciu punktów w tabeli Fortuna I ligi.

Bytovia Bytów zaszokowała swoim pierwszym występem po rewolucji w szatni. Odmłodzona i tańsza w utrzymaniu drużyna zwyciężyła 2:1 na stadionie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Jej kolejnym przeciwnikiem był Stomil Olsztyn, który przyjechał do Bytowa świadomy, że gra z gospodarzami w otwarte karty może być ryzykowna. Wyrównane starcie zakończyło się remisem 0:0. W ostatniej akcji Bytovia mogła rozstrzygnąć mecz, ale kapitalnie interweniował Michał Leszczyński. On, a także drugi bramkarz Andrzej Witan zasłużyli na najwyższe noty.

Z Bytowa do Chojnic przeniósł się latem Janusz Surdykowski. Napastnik zdobył pierwszego gola w barwach Chojniczanki i dał jej prowadzenie 1:0 w meczu z Wigrami Suwałki. To nie zaspokoiło jego apetytu. Surdykowski dochodził do następnych sytuacji podbramkowych i obnażał braki w defensywie suwalczan. Brakowało mu skuteczności, przez co Chojniczanka drżała do końca meczu o swoje skromne prowadzenie. W doliczonym czasie dostała karę za zmarnowane szanse w postaci gola na 1:1 Martina Adamca.

Także w doliczonym czasie Przemysław Trytko doprowadził do remisu 1:1 i uratował Chrobremu Głogów punkt w meczu z GKS-em Tychy. W 88. minucie padła ostatnia bramka w meczu Rakowa Częstochowa z GKS-em 1962 Jastrzębie. Piotr Pacholski doprowadził do remisu 2:2 i beniaminek odrobił w tej konfrontacji dwubramkową stratę.

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza byli zdecydowanie bardziej skoncentrowani na początku meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała niż w poprzednim z Bytovią. W 18. minucie spadkowicz z Lotto Ekstraklasy wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia Florina Purece. Górale wyrównali, ale ostatnie słowo należało do niecieczan. Golem na 2:1 Vladislavs Gutkovskis zrehabilitował się za trafienie samobójcze sprzed tygodnia.