Chelsea FC lepsza od Interu. Marcin Bułka imponował spokojem

Marcin Bułka zagrał 45 minut przeciwko Interowi Mediolan w ramach International Champions Cup. Polak interweniował bardzo spokojnie. Chelsea FC wygrała z zespołem Luciano Spallettiego w konkursie rzutów karnych. Po 90 minutach było 1:1.

Marcin Bułka Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Marcin Bułka wystąpił w drugim sparingu w okresie przygotowań. W pojedynku z Perth Glory młodzian zachował czyste konto. Zwycięstwo 1:0 zapewnił wówczas londyńczykom Pedro Rodriguez.

Doświadczony zawodnik rozpoczął również strzelanie w Nicei. Sfinalizował uderzeniem na 1:0 hiszpańską akcję Chelsea FC. W polu karnym Interu Mediolan wyłuskał piłkę Alvaro Morata, zatańczył z obrońcami i oddał strzał. Samir Handanović interweniował, tyle że sparował futbolówkę pod nogi Pedro, któremu pozostało dopełnić formalności i trafić do odsłoniętej bramki. Od 8. minuty Chelsea prowadziła i mogła grać spokojniej.

Po zmianie rezultatu mediolańczycy nieco się obudzili, ale z trudem stwarzali sytuacje podbramkowe. Najwięcej podań wędrowało w kierunku Mauro Icardiego, ale ten miał problem z dochodzeniem do piłki, ponieważ świetnie antycypował grę Bułka. Polak zaprezentował kilka interwencji na przedpolu i za każdym razem był szybszy od Argentyńczyka. W 21. minucie dużemu nieobecnemu mistrzostw świata zabrakło centymetrów, żeby wpakować piłkę do siatki Chelsea po wstrzeleniu Antonio Candrevy. To Włoch zachował się karygodnie przed golem przedstawiciela Premier League i próbował się za to zrehabilitować.

Na ławkach byli Włosi. Luciano Spalletti denerwował się bardziej niż Maurizio Sarri. Chelsea nie tylko prowadziła, ale również była lepiej zorganizowana i bardziej pomysłowa niż uczestnik nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów.

Po 45 minutach Bułka zakończył występ. Zagrał odważnie i spokojnie. Na więcej superlatyw nie zasłużył dlatego, że Inter nie oddał w pierwszej połowie żadnego celnego uderzenia. Zmiennikiem Polaka był Wilfredo Caballero i już w pięciu minutach na początek pobytu na boisku dostał dwa egzaminy. Drugiego nie zdał i Inter wyrównał na 1:1. W 49. minucie Roberto Gagliardini uderzył po nodze Caballero do siatki, a podawał Icardi.

Gra wyrównała się, a momentami przebiegała pod dyktando Interu. Tym razem to Maurizio Sarri miał więcej zastrzeżeń do swoich podopiecznych. Nie zabrakło oczywiście licznych zmian w obu jedenastkach, a zmiennicy mieli większy problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych niż podstawowi gracze. Dlatego stanęło na rezultacie 1:1 po 90 minutach.

W konkursie rzutów karnych bezbłędni byli londyńczycy i to oni wygrali. Po stronie Interu pomylił się Milan Skriniar.

Chelsea FC - Inter Mediolan 1:1 (1:0) k. 5:4
1:0 - Pedro Rodriguez 8'
1:1 - Roberto Gagliardini 49'