El. LE: mistrz Luksemburga na drodze Legii Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: Inaki Astiz
Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: Inaki Astiz

Football 1991 Dudelange zremisował 1:1 na terenie Drity Gnijlane. Mistrz Luksemburga będzie przeciwnikiem Legii Warszawa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy.

Pierwsze spotkanie w Luksemburgu było wyrównane. Drużyny oddały podobna liczbę strzałów, a skuteczniejsi byli zawodnicy Football 1991 Dudelange, którzy wypracowali sobie zaliczkę 2:1 przed wyprawą do Kosowa. W rewanżu drużyna z kraju Beneluksu mogła się bronić, a do atakowania zobligowana była Drita Gnjilane.

Gospodarze odrobili straty z Luksemburga w 26. minucie. Adrian Limani główkował na 1:0 obok Jonathana Jouberta. Drita przeważała pod kątem posiadania piłki i potrafiła rozmontować defensywę ostrożnie ustawionego przeciwnika.

Już w 35. minucie trener przyjezdnych wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Patricka Stumpfa. W przerwie piłkarz ten dokończył rozgrzewkę i rozpędzony zdobył gola na 1:1 w 46. minucie. Zmiennik wskoczył między kilku defensorów Drity i główkował z tak bliska, że bramkarz praktycznie nie miał czasu na reakcję. Dekoncentracja po pobycie w szatni sprawiła, że Drita musiała ponownie gonić przeciwnika.

W 68. minucie zapachniało trzecim golem po uderzeniu głową. Ardian Limani chybił minimalnie po wrzutce z rzutu wolnego. To była najlepsza szansa mistrza Kosowa na doprowadzenie do dogrywki. Od 88. minuty grał on w osłabieniu po czerwonej kartce dla Zgjima Mustafy. Remis 1:1 po ostatnim gwizdku premiował awansem zespołu z Luksemburga.

Pierwszy mecz Football 1991 Dudelange z Legią Warszawa za tydzień.

Drita Gnjilane - Football 1991 Dudelange 1:1 (1:0) 1:0 - Ardian Limani 26' 1:1 - Patrick Stumpf 46'

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Football 1991 Dudelange

Drita: Edvan Bakaj - Drilon Musaj, Ardian Limani, Fidan Gerbeshi, Liridon Leci - Bujar Shabani, Haxhi Neziraj (76' Eri Lamcja), Xhevdet Shabani, Arber Shala (62' Albin Krasniqi) - Perparim Livoreka (88' Zgjim Mustafa), Betim Haxhimusa

F91: Jonathan Joubert - Edisson Jordanow, Tom Schnell, Jerry Prempeh, Aniss El Hriti (81' Kevin Malget) - Marc-Andre Kruska, Danel Sinani, Clement Couturier - Dominik Stolz, David Turpel (90' Stelvio), Edis Agović (35' Patrick Stumpf)

Żółte kartki: Leci, Shabani (Drita) oraz Agović, Stumpf, Schnell, Joubert (F91)

Czerwona kartka: Zgjim Mustafa (Drita) /88'/

Sędzia: Michael Tykgaard (Dania)

Czy Legia Warszawa wygra dwumecz z Football 1991 Dudelange?