Fortuna I liga: zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Świetny ruch Marka Papszuna

Trener Marek Papszun wprowadził Miłosza Szczepańskiego z ławki rezerwowych na boisko w 85. minucie. Zmiennik zdążył zapewnić Rakowowi Częstochowa zwycięstwo 1:0 z Odrą Opole.

piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Krótko przed południem trener Marek Papszun opowiadał przed kamerą klubowej telewizji, że w tym sezonie dysponuje szeroką i wyrównaną kadrą, przez co zawodnik spoza osiemnastki może w tydzień przeskoczyć do podstawowego składu, a piłkarz będący w jedenastce znaleźć się poza powołanymi na kolejny mecz.

Nie minęło pół doby i temat powrócił. Wygraną 1:0 z Odrą Opole zapewnił Rakowowi Częstochowa piłkarz, którego nie było ani na moment na murawie w czasie poprzedniego meczu. W piątek Miłosz Szczepański był zmiennikiem, dostał od trenera pięć minut i perfekcyjnie spożytkował ten czas. W 89. minucie wykorzystał on serię błędów przyjezdnych i zakończył szybki atak mierzonym strzałem do bramki.

Raków odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Ma siedem punktów, czyli tyle samo co pokonana Odra Opole. Podopieczni Mariusza Rumaka ponieśli natomiast pierwszą porażkę. W ich szeregach zadebiutował Dudu Paraiba. Poza doświadczonym Brazylijczykiem wprowadzeni z ławki rezerwowych zostali Ivan Martin oraz Sebastian Bonecki. Zmiennicy Rumaka nie byli jednak równie skuteczni jak dubler Papszuna. Opolanie nie zatriumfowali w Częstochowie od blisko dwóch dekad i na przełamanie tego impasu jeszcze poczekają.

Pozostałe mecze 4. kolejki zaplanowano na sobotę.

Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0 (0:0)
1:0 - Miłosz Szczepański 89'

Raków: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Karol Mondek, Adam Radwański (85' Miłosz Szczepański), Igor Sapała, Petr Schwarz, Maciej Domański, Piotr Malinowski (74' Daniel Bartl) - Sebastian Musiolik (59' Szymon Lewicki).

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Serafin Szota, Paweł Baranowski, Łukasz Winiarczyk - Jakub Habusta - Krzysztof Janus (64' Ivan Martin), Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki (79' Dudu Paraiba), Mariusz Rybicki - Jakub Moder (71' Sebastian Bonecki).

Żółte kartki: Kasperkiewicz (Raków) oraz Habusta, Niziołek (Odra).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w Fortuna I lidze?