Niesamowita akcja Wayne'a Rooneya (wideo)

Wayne Rooney został bohaterem D.C. United w meczu z Orlando City (3:2). Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem spotkania popisał się niesamowitym odbiorem piłki, a po chwili genialną asystą.

Bartosz Zimkowski
Wayne Rooney Getty Images / Patrick McDermott / Na zdjęciu: Wayne Rooney

D.C. United podejmowało Orlando City i dwukrotnie traciło prowadzenie. Na dodatek przez ponad 30 minut grało w przewadze jednego zawodnika, gdy z boiska został usunięty zawodnik gości Cristian Higuita. Mimo to Orlando dzielnie się broniło, a w piątej doliczonej minucie powinno było nawet przeprowadzić zwycięską akcję.

Wówczas niesamowitym zaangażowaniem popisał się Wayne Rooney, który w desperackiej szarży odebrał piłkę rywalowi, a następnie dośrodkował ją w pole karne, gdzie zwycięskiego gola zdobył Luciano Acosta.

Wideo z ostatniej akcji:

Rooney w sześciu dotychczasowych meczach w MLS strzelił jedną bramkę oraz dorzucił dwie asysty. D.C. United jest ostatnie w Konferencji Wschodniej.