El. LE: Zaskakujące słowa Sa Pinto po meczu. "Nie awansowaliśmy przez sędziego"

- Nie wygraliśmy tego meczu, bo nie pozwolił nam na to sędzia. To on przepchnął rywali do kolejnej rundy - powiedział po odpadnięciu z Ligi Europy trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto. Mistrz Polski tylko zremisował z F91 Dudelange 2:2 (1:2).

Tomasz Skrzypczyński
Ricardo Sa Pinto PAP/EPA / JULIEN WARNAND / Ricardo Sa Pinto
Lech Poznań z KRC Genk, Jagiellonia Białystok z KAA Gent a Legia Warszawa z mistrzem Luksemburga, Football 1991 Dudelange. Polskie kluby solidarnie zakończyły przygodę z europejskimi pucharami już w III rundzie.

Najwięcej krytyki zebrali po czwartkowych spotkaniach gracze mistrza Polski, którzy tylko zremisowali w rewanżu 2:2. Legioniści zagrali bardzo słabo, byli fatalni w defensywie, a także bezradni w fazie rozgrywania akcji.

Ricardo Sa Pinto, dla którego był to pierwszy mecz w roli trenera Legii, nie uważa jednak, by to jego zawodnicy byli winni jednej z największych kompromitacji w historii 102-letniego klubu.

Portugalczyk zaatakował na konferencji meczowej sędziego, Iwajło Stojanowa. Jego zdaniem to właśnie on jest winien braku zwycięstwa Legii.

- Nie wygraliśmy, bo sędzia nam na to nie pozwolił. Sędzia przepchnął Dudelange do kolejnej rundy. Gratulacje dla sędziego - takie słowa miał skierować Sa Pinto w stronę arbitra. Okazało się, że chodziło mu o brak rzutu karnego w drugiej połowie.

- Mieliśmy oczywistego karnego na początku drugiej połowy - widział to każdy obecny na stadionie. Wówczas mielibyśmy więcej czasu, by wygrać i wszystko mogłoby się wydarzyć - dodał. - My zrobiliśmy dużo, by awansować.

Przypomnijmy, że po końcowym gwizdku szkoleniowiec wkroczył na murawę i już wtedy zaczął wykłócać się z sędziami, mając ogromne pretensje za podejmowanie złych jego zdaniem decyzji.

Czy Ricardo Sa Pinto poradzi sobie w roli trenera Legii Warszawa?