Primera Division: gładkie zwycięstwo FC Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii pokonali Deportivo Alaves

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Lionel Messi cieszy się po zdobyciu gola
PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: Lionel Messi cieszy się po zdobyciu gola

Mistrzowie Hiszpanii udanie zainaugurowali rozgrywki Primera Division. FC Barcelona pokonała w pierwszej kolejce Deportivo Alaves 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] na własnym stadionie miała problemy z przeforsowaniem defensywy Deportivo Alaves. Blaugrana miała wiele wybornych okazji, chociażby taką, jak w czwartej minucie, kiedy Lionel Messi uderzył obok dalszego słupka. To jednak nic, na brak szans w pierwszej połowie nie mógł narzekać Ousmane Dembele. 21-letni Francuz przed przerwą miał co najmniej trzy wyborne okazje do zdobycia bramki.

Sprawy w swoje ręce wziął w końcu Messi. Kapitan Blaugrany w 38. minucie podszedł do rzutu wolnego po faulu Manu Garcii. Argentyńczyk uderzył w poprzeczkę, jednak piłka nie wpadła do siatki. Gospodarze przez pierwsze 45 minut prowadzili grę, kreowali sytuacje, jednak zawodziło tempo rozgrywania i - co najważniejsze - skuteczność. Rywale czekali na błędy mistrzów Hiszpanii, jednak sami też mieli problemy z wyprowadzeniem składnych kontrataków.

Mistrzowie Hiszpanii przełamali wynik dopiero w drugiej połowie. Pierwszego gola zdobył Leo Messi. 31-latek zdecydował się na płaski strzał z rzutu wolnego, który trafił do siatki. Rywale nie mieli żadnego pomysłu, by pokusić się chociażby o wyrównanie. Na siedem minut przed upływem podstawowego czasu gry drugą bramkę zdobył Philippe Coutinho. Wynik klamrą spiął Messi. Kapitan Barcelony dostał piłkę w pole karne od Luisa Suareza i skompletował dublet na sekundy przed końcem spotkania.

W pojedynku zadebiutowały dwa nowe nabytki mistrzów Hiszpanii: Brazylijczyk Arthur Melo i Chilijczyk Arturo Vidal.

W pozostałych sobotnich spotkaniach żadna z pozostałych drużyn nie wypracowała tak dużej przewagi. Padł za to pierwszy remis, w starciu Celtą Vigo z Espanyolem Barcelona. Inny mecz tego dnia zakończył się wygraną Realu Sociedad . Biało-Niebiescy wygrali 2:1 z Villarreal CF.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)

1:0 - Leo Messi 64' 2:0 - Philippe Coutinho 83' 3:0 - Leo Messi 90+2'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Nelson Semedo (Philippe Coutinho 46'), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Sergi Roberto, Sergio Busquets (Arturo Vidal 85'), Ivan Rakitić – Leo Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (Arthur Melo 77'). Deportivo Alaves:

Fernando Pacheco – Martin Aguirregabiria, Victor Laguardia, Guillermo Maripan, Ruben Duarte – Daniel Torres (Adrian Marin 68') – Jony (Borja Baston 68'), Mubarak Wakaso, Manu Garcia, Ibai Gomez – Ruben Sobrino (Burgui 71').

Żółte kartki: Torres i Maripan (Deportivo Alaves)

Celta Vigo - Espanyol Barcelona 1:1 (0:1) 0:1 - Mario Hermoso 45' 1:1 - David Lopez (sam.) 52'

Villarreal CF - Real Sociedad 1:2 (1:1) 1:0 - Gerard Moreno 16' 1:1 - Willian Jose 40' 1:2 - Juanmi 71'

Czy Barcelona obroni mistrzostwo Hiszpanii?