Anglia: Mateusz Klich nie zatrzymuje się. Kolejny gol Polaka

Trzeciego gola w piątym meczu The Championship strzelił Mateusz Klich. A Leeds United znów dało koncert gry ogrywając na wyjeździe Norwich City 3:0.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Mateusz Klich otworzył wynik spotkania w 21. minucie, gdy precyzyjnym strzałem ze środka pola karnego zaskoczył bramkarza przeciwnika. Dla polskiego pomocnika był to już trzeci gol w obecnym sezonie The Championship, a jego bilans uzupełnia jeszcze asysta.

Leeds United tego popołudnia było wyraźnie lepsze od Norwich City i chwilę po golu Klicha także Ezgjan Alioski mógł celebrować bramkę, a w drugiej połowie kropkę nad "i" postawił Pablo Hernandez. Pawie wygrały 3:0 i są liderem The Championship.

Rozczarował za to zespół Boltonu Wanderers. Kłusaki przed sezonem były typowane do spadku, a tymczasem Paweł Olkowski i spółka po czterech meczach mieli 10 punktów. Tym razem Bolton przegrał przed własną publicznością z Sheffield United 0:3, a polski defensor spędził na boisku całe spotkanie.

W Ipswich Town dwie bramki wpuścił Bartosz Białkowski i jego zespół uległ Sheffield Wednesday 1:2. Ipswich ma zaledwie dwa punkty i jest ostatnie w tabeli. Z dna wydostało się Queens Park Rangers, które pokonało Wigan Athletic 1:0. Paweł Wszołek na boisku zameldował się w 87. minucie.

W Hull City nawet na ławce zabrakło Kamila Grosickiego, a Tygrysy przegrały ze Stoke City 0:2.