Sparingowo: Michał Żyro już strzelił gola. Pogoń Szczecin lepsza od Chojniczanki

Za Michałem Żyrą nieoficjalny debiut w Pogoni Szczecin. Potrzebował w nim tylko dziewięciu minut na zdobycie gola. Jego nowa drużyna wygrała 2:0 sparing z Chojniczanką.

Michał Żyro East News / Michael Zemanek/BPI / Na zdjęciu: Michał Żyro
W obu zespołach najbardziej wysuniętym piłkarzem był debiutant. Trener Kosta Runjaić sprawdził w ataku Michała Żyrę, którego Pogoń Szczecin wypożyczyła w ostatnim dniu okienka transferowego z Wolverhampton Wanderers. Nowy piłkarz ma zwiększyć siłę ognia zespołu, od którego mniej goli w Lotto Ekstraklasie strzela wyłącznie Cracovia. Początek piłkarza w Szczecinie jest udany. W 9. minucie Żyro strzelił na 1:0 po dośrodkowaniu Huberta Matyni.

Trener Przemysław Cecherz sprawdził w sparingu Piotra Grzelczaka, który dołączył do Chojniczanki po sezonie spędzonym w greckim AO Platania Chanion. W 14. minucie Grzelczak mógł odpowiedzieć golem na trafienie Pogoni, jednak piłkę po jego uderzeniu zatrzymał Łukasz Załuska.

Nieco ponad godzinę spędził na boisku Tomas Podstawski, który dołączył do Pogoni w poprzednim tygodniu. Do gry powrócił tylko jeden z kontuzjowanych przed przerwą reprezentacyjną Portowców. Mowa o Sebastianie Kowalczyku. Runjaić czeka na powrót do zdrowia Jarosława Fojuta, Laszy Dwaliego, Davida Niepsuja, Spasa Delewa, Ikara Guarrotxeny, Adama Buksy i Soufiana Benyaminy.

W 80. minucie Kamil Słoma wszedł na boisko w miejsce Radosława Majewskiego. Były piłkarz Ruchu Chorzów wywalczył dla Pogoni rzut karny, z którego gola na 2:0 strzelił Sebastian Rudol.

Po przerwie reprezentacyjnej Pogoń zagra w Lotto Ekstraklasie z Koroną Kielce, a Chojniczanka w Fortuna I lidze ze Stomilem Olsztyn.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Żyro 9'
2:0 - Sebastian Rudol (k.) 88'

Pogoń: Łukasz Załuska (46' Łukasz Budziłek) - David Stec (46' Błażej Chouwer), Sebastian Rudol, Mariusz Malec (76' Hubert Sadowski), Hubert Matynia (85' Michał Kwiecień) - Zvonimir Kozulj (46' Tomasz Hołota), Tomas Podstawski (65' Stanisław Wawrzynowicz) - Dawid Błanik, Radosław Majewski (80' Kamil Słoma), Sebastian Kowalczyk - Michał Żyro (85' Oskar Furst)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz (46' Grzegorz Wnuk) - Rafał Kobryń (60' Jacek Podgórski), Tomasz Boczek, Hubert Wołąkiewicz (46' Przemysław Pietruszka), Kamil Sylwestrzak - Oskar Paprzycki (46' Krzysztof Danielewicz), Paweł Zawistowski (46' Wojciech Trochim) - Miłosz Przybecki, Tomasz Foszmańczyk (46' Emil Drozdowicz), Siergiej Pilipczuk (60' Karol Gardziejewicz) - Piotr Grzelczak

[b]ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa