KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piękny gest kibiców z Elbląga. Odrestaurowali grób powstańca warszawskiego

Piłkarscy kibice potrafią zaskoczyć swoimi inicjatywami. Fani Olimpii Elbląg zebrali pieniądze i odrestaurowali grób powstańca warszawskiego, Włodzimierza Skolimowskiego, ps. "Saturn".
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
świeczka Materiały prasowe / Na zdjęciu: świeczka

Dramat Christiana Eriksena. Sprawdź, jak udzielać pierwszej pomocy

Włodzimierz Skolimowski, ps. "Saturn", to powstaniec warszawski, harcerz Szarych Szeregów. Po powstaniu - tak jak wielu innych bohaterów - przeniósł się do Elbląga. Zmarł w 1945 roku, miał zaledwie 15 lat. Pochowany został na cmentarzu Agrykola. Przez lata jego grobem zajmowali się harcerze, ostatnio o godny wygląd miejsca pochówku zadbali kibice miejscowej Olimpii Elbląg.

- Podczas meczu z Gwardią Koszalin w zeszłym sezonie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na renowację grobu harcerza Szarych Szeregów walczącego w Powstaniu Warszawskim, Włodzimierza Skolimowskiego. Grób znajdował się w opłakanym stanie, rozpadające się fundamenty groziły zawaleniem całego grobu, a my kibice Olimpii nie mogliśmy pozwolić by miejsce spoczynku bohatera walk o wolność naszej Ojczyzny tak wyglądało - informuje strona kibiców elbląskiego klubu.

Fani przeszli od słów do czynów. W dobrym stanie była jedynie płyta nagrobna. Reszta wymagała pilnych prac. Odrestaurowali grób bohatera Powstania Warszawskiego. Nie zrobili tego dla rozgłosu, chcieli po prostu, by pamięć o człowieku, który w czasie wojny walczył o ojczyznę, nie zniknęła.

- Trzeba przyznać, że z przyczyn od nas niezależnych, działanie przeciągnęło się trochę w czasie, jednak faktem niezaprzeczalnym jest to, że nie my kibice powinniśmy to robić. Gdzie instytucje państwowe? Gdzie Urząd Miasta? Każdy z was niech sobie odpowie na to pytanie - dodali kibice.

Elblążanie co roku w rocznicę Powstania Warszawskiego dbają o to, by na grobach bohaterów pojawiały się znicze i kwiaty. To wyraz ich pamięci za to, co przodkowie zrobili dla Polski. - Zapalmy znicz bohaterowi, który umarł na skutek ran poniesionych w Powstaniu mając zaledwie 15 lat - zakończyli swoje oświadczenie fani Olimpii.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Czułam się bardzo źle. Nie miałam siły wstać z łóżka

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
e-olimpia.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×