Serie A: asysta Arkadiusza Milika. Zemsta Napoli w meczu z Fiorentiną

Trzech Polaków wystąpiło w wygranym przez SSC Napoli 1:0 meczu z ACF Fiorentina. Najbardziej wyróżnił się Arkadiusz Milik, który asystował przy jedynym golu Lorenzo Insigne.

piłkarze SSC Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
SSC Napoli zemściło się Fiorentinie za porażkę 0:3 poniesioną 29 kwietnia na Stadio Artemio Franchi. Ta przegrana praktycznie pozbawiła drużynę prowadzoną przez Maurizio Sarriego szansy na zdobycie mistrzostwa Włoch. Viola generalnie była koszmarem Azzurrich, ponieważ w dwóch spotkaniach z nią zdobyli zaledwie punkt z sześciu możliwych.

Od początku w drużynie z Neapolu zagrał Piotr Zieliński. Carlo Ancelotti nie miał zdolnego pomocnika pod skrzydłami w przerwie reprezentacyjnej, ale nie traci do niego zaufania. Zieliński wykurował się po urazie doznanym w meczu kadr Polski oraz Włoch i prowadził grę Azzurrich w sobotę.

Po podaniach Zielińskiego gospodarze mieli najlepsze szanse na zdobycie gola w pierwszej, bezbramkowej połowie. Dobrych piłek nie wykorzystali Lorenzo Insigne oraz Jose Callejon. W kilku sytuacjach skutecznie interweniował Bartłomiej Drągowski. Nie były to trudne obrony, ale golkiper Fiorentiny był skoncentrowany. Walka była wyrównana i ostra. Trzy żółte kartki przed przerwą to było absolutne minimum.

Występ Drągowskiego to konsekwencja kontuzji Albana Lafonta, której doznał w poprzednim meczu z Udinese Calcio. W poprzednim sezonie Polak stracił w Serie A osiem goli w ciągu 217 minut, co wynikiem było złym. Na Stadio San Paolo zaprezentował się bardzo poprawnie.

Na swoją szansę czekał na ławce rezerwowych Arkadiusz Milik. Po raz pierwszy w sezonie Polak zwolnił miejsce w podstawowym składzie Driesowi Mertensowi. We włoskich mediach można było przeczytać, że Milik wrócił zmęczony ze zgrupowania reprezentacji. Na boisko wszedł w 57. minucie zamiast Mertensa, więc Ancelotti nie zmienił ustawienia na bardziej ofensywne. W 79. minucie Milik asystował przy wyczekiwanym przez cały Neapol golu na 1:0. Z podania Polaka skorzystał Lorenzo Insigne i płaskim strzałem ominął Drągowskiego.

We wtorek Napoli rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem wicemistrza Włoch będzie powracająca po długiej nieobecności do elity Crvena Zvezda Belgrad.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

SSC Napoli - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)
1:0 - Lorenzo Insigne 79'

Napoli: Orestis Karnezis - Elseid Hysaj, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Allan, Marek Hamsik, Piotr Zieliński - Jose Callejon (71' Adam Ounas), Dries Mertens (57' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (82' Marko Rog)

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella, Vitor Hugo, Cristiano Biraghi - Marco Benassi (80' Marko Pjaca), Jordan Veretout (64' Edimilson Fernandes), Gerson (60' Bryan Dabo) - Federico Chiesa, Giovanni Simeone, Valentin Eysseric

Żółte kartki: Zieliński (Napoli) oraz Chiesa, Benassi, Dabo, Eysseric (Fiorentina)

Sędzia: Michael Fabbri