Ligue 1: kolejna strata punktów Monaco. Gol Rafała Kurzawy

AS Monaco straciło kolejne punkty, tym razem 1:1 zremisowało w Tuluzie. Premierowe trafienie w Ligue 1 zaliczył Rafał Kurzawa. Polak trafił do bramki w przegranym 2:3 spotkaniu Amiens z Lille.

Michał Piegza
Kamil Glik Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik
Zła seria Monaco trwa. Drużyna, w której występuje Kamil Glik nie wygrała po raz czwarty z rzędu. Zespół z Księstwa był jednak blisko trzech punktów, ale w końcówce dał sobie wydrzeć wygraną. Po czterech kolejkach to drużyna z Tuluzy była w dużo lepszej sytuacji i do przerwy była przeważała. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, szukali szans na zdobycie gola. W 8. minucie udaną interwencją popisał się Diego Benaglio, który odbił strzał Mathiew Dossieviego.

Monaco zaatakowało dopiero po przerwie. W 55. minucie z prawej strony dośrodkował Nacer Chadli, piłka niespodziewanie odbiła się od poprzeczki. Chwilę później padł gol. Uderzał z okolic linii pola karnego Youri Tielemans, futbolówka odbiła się od poprzeczki i ziemi, a następnie wróciła na boisko. Dopiero po chwili sędzia potwierdził, że całym obwodem minęła linię bramkową.

Wydawało się, że goście będą w stanie dowieźć wygraną do końca. Nic z tych rzeczy. W 79. minucie mocno zagranej piłki nie był w stanie zatrzymać przed polem karnym Kamil Glik. Przejął ją Aaron Iseka Leya i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Toulouse FC - AS Monaco 1:1 (0:0)
0:1 - Tielemans 56'
1:1 - Leya 79'

Toulouse FC: Baptiste Reynet - Kelvin Amian, Steven Fortes, Christopher Jullien, Francois Moubandje - John Bostock Ibrahima Sangare - Mathiew Dossevi (77' Hakim El Mokkedem), Manu Garcia (64' Jimmy Durmaz), Max-Alain Gradel - Yaya Sanogo (60' Aaron Iseka Leya).

AS Monaco: Diego Benaglio - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Henrichs - Youssef Ait Bennasser (82' Adama Traore) - Nacer Chadli (83' Samuel Grandsir), Jean-Eudes Aholou (77' Kevin N'Doram), Youri Tielemans, Sofiane Diop - Moussa Sylla.

Żółte kartki: Amian, Gradel (Toulouse) oraz Jemerson, Henrichs (Monaco).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Swojego pierwszego gola w Ligue 1 zdobył Rafał Kurzawa. Reprezentant Polski zdobył gola w potyczce z Lille. Pomocnik trafił przy stanie 0:3. Jego koledzy w doliczonym czasie zdobyli kontaktową bramkę. Kurzawa na boisku pojawił się w 62. minucie, a do siatki trafił 17 minut później.

SM Caen - Olympique Lyon 2:2 (0:1)
0:1 - Fekir 45'
1:1 - Beauvue (k.) 53'
2:1 - Oniangue 73'
2:2 - Mendy 88'

Czerwone kartki: Djiku /55'/, Sankoh /90'/ (Caen)

Amiens SC - Lille OSC 2:3 (0:0)
0:1 - Pepe (k.) 45'