Legia - Lech. Ivan Djurdjević: Okropne uczucie

- Zagraliśmy bardzo słaby mecz, to okropne uczucie - powiedział po meczu z Legią Warszawa (0:1) trener Lecha Poznań Ivan Djurdjević.

Jacek Stańczyk
Ivan Djurdjević Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Ivan Djurdjević

Goście byli w niedzielę słabsi od Legii w każdym elemencie gry. Mniej strzelali, mniej biegali, mniej stwarzali okazji. Ich porażka jest zasłużona. Ivan Djurdjević nie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Trener Lecha Poznań mówił: - Legia na nas czekała, a dziś przede wszystkim ważne było, żeby wygrać. W pierwszej połowie mieliśmy dwie sytuacje, powinniśmy strzelić gole. Tymczasem to Legia wykorzystała nasze błędy i zdobyła bramkę. W 2. połowę weszliśmy jeszcze słabiej, nie stwarzaliśmy żadnego zagrożenia. Legia kontrolowała ten mecz.

Djurdjević przyznał też, że faktycznie słabe statystyki jego piłkarzy to realny problem. Skwitował to dwoma, krótki mi dosadnymi zdaniami: - Nie można wygrać meczu, gdy nie biegasz i nie jesteś agresywny. Tego, oprócz jakości, nam zabrakło.

Po niedzielnej porażce Lech spadł na 7. miejsce w tabeli. Legia jest szósta.