Ligue 1: Paris Saint-Germain nie bez kłopotów ograło Stade Rennais

Paris Saint-Germain w meczu ze Stade Rennais pechowo straciło gola i musiało gonić wynik. Po trafieniach di Marii, Meuniera i Choupo-Moting udało się im jednak odwrócić rezultat i wygrać 3:1.

Dominik Polesiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Mecz szczęśliwie rozpoczął się dla gospodarzy. Po szybkiej akcji i strzale Lea Siliki Buffon odbił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera strącił M'Baye Niang, a piłka odbiła się od pleców Adriena Rabiot i wpadła do siatki. Gospodarze dostali to czego chcieli. Wyszli na boisko z nastawieniem defensywnym, a teraz mogli bronić swojej bramki, mając bardzo korzystny wynik. Przeciwko mistrzowi Francji trudno jednak o brak pomyłek w tyłach.

Piłkarze Paris Saint-Germain długo nie mogli przedostać się pod bramkę Stade Rennais, ale w ich grze nie było widać nerwowości. Byli pewni, że prędzej czy później strzelą gole. Cierpliwe budowanie ataków pozycyjnych przyniosło skutek tuż przed przerwą. Julian Draxler zbiegł do linii końcowej i dograł z prawego skrzydła w pole karne, Edinson Cavani sprytnie przeskoczył nad piłką, a z 17 metrów płasko do siatki huknął Angel Di Maria.

Druga połowa zaczęła się obiecująco, bo od strzału Cavaniego w słupek. To zwiastowało gole. Padły dwa. W 61. minucie Thomas Meunier świetnie pokazał się na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i skutecznie uderzył po długim rogu. Najpiękniejsza w tym wszystkim była jednak asysta Neymara, kapitalna, z głębi pola, między wieloma rywalami.

Ambitną pogoń wyniku przez gospodarzy zabił siedem minut przed końcem meczu rezerwowy Eric-Maxim Choupo-Moting atomowym strzałem wykańczając kontrę i podanie od Meuniera.

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
1:0 - Adrien Rabiot (sam.) 11'
1:1 - Angel di Maria 45'
1:2 - Thomas Meunier 61'
1:3 - Eric-Maxim Choupo-Moting 83'

Stade Rennais: Tomas Koubek - Hamari Traore, Damien Da Silva, Edson Mexer, Ramy Bensebaini, Benjamin Andre, Clement Grenier, James Lea Siliki (62' Hatem Ben Arfa), Ismaila Sarr, Benjamin Bourigeaud (75' Theoson Siebatcheu), M'Baye Niang (81' Romain del Castillo).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Juan Bernat, Marco Verratti (78' Eric-Maxim Choupo-Moting), Adrien Rabiot, Angel Di Maria, Julian Draxler, Neymar (90+2' Christopher Nkunku), Edinson Cavani.

Żółte kartki: Bensebaini, Traore (Rennais) oraz Draxler, Bernat, Rabiot (PSG).