Ligue 1: Monaco niespodziewanie straciło punkty, winnym Kamil Glik

Piłkarze z Księstwa zawiedli. W 6. kolejce Ligue 1 na własnym stadionie po słabiutkiej grze jedynie zremisowali 1:1 z Nimes Olympique. Winę przy straconym golu ponosi Kamil Glik.

Dominik Polesiński
Kamil Glik Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik
Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa byli gospodarze, ale już pierwsza połowa pokazała, że AS Monaco sprzed dwóch sezonów (wygrali ligę wyprzedzając Paris Saint-Germain) to już zupełnie inny zespół. Brakowało zdecydowanych ataków, wygranych indywidualnych pojedynków. Nimes miało zostać szybko stłamszone, a tymczasem toczyło równy bój.

W 19. minucie goście sensacyjnie objęli prowadzenie. Antonin Bobichon mocno dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego i wydawało się, że wszyscy obrońcy AS Monaco są na miejscu. Zabrakło jednak Kamila Glika. Polak totalnie zaspał i z 5 metrów piłkę do siatki skierował kapitan gości Anthony Briancon.

Gospodarze wyrównali dość szybko. Wślizgiem piłkę odebrał Kevin N'Doram i podał do Radamela Falcao. Kolumbijczyk huknął zza pola karnego, a bramkarzowi Nimes utrudniło obronę podbicie piłki przez jednego z obrońców.

W drugiej połowie działo się niewiele. Przez pierwsze 10 minut po przerwie Monaco osiągnęło dużą przewagę, ale Paul Bernardoni widowiskowymi obronami zatrzymywał piłkę po strzałach Falcao i Diopa. Raz przyjezdnym z pomocą przyszła poprzeczka. Później mecz znów się wyrównał.

Debiut w drużynie z Księstwa zaliczył Aleksandr Gołowin. Rosjanin pojawił się na ostatnie 18 minut, ale ani jego, ani kolegów nie stać było na akcję przechylającą szalę zwycięstwa.

AS Monaco - Nimes Olympique 1:1 (1:1)
0:1 - Anthony Briancon 19'
1:1 - Radamel Falcao 27'

AS Monaco: Diego Benaglio - Andrea Raggi, Kamil Glik, Kevin N'Doram, Antonio Barreca, Youssef Ait Bennasser, Youri Tielemans, Sofiane Diop (72' Aleksandr Gołowin), Adama Traore (78' Moussa Sylla), Jordi Mboula (61' Samuel Grandsir), Radamel Falcao.

Nimes Olympique: Paul Bernardoni - Sofiane Alakouch (86' Loick Landre), Anthony Briancon, Herve Lybohy, Gaetan Paquiez, Sada Thioub (62' Mustapha Diallo), Antonin Bobichon, Theo Valls (75' Clement Depres), Renaud Ripart, Umut Bozok, Baptiste Guillaume.

Żółte kartki: N'Doram (Monaco) oraz  Guillaume, Diallo (Nimes).

Pokaż całą tabelę

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kamil Glik wrócił już do pełnej formy sprzed kontuzji uniemożliwiającej grę na Mistrzostwach Świata?