Kamil Wilczek nie przestaje strzelać. Ale Broendby nadal w kryzysie

Kamil Wilczek zdobył gola w trzecim kolejnym meczu Alka Superligaen. Polak trafił w spotkaniu Broendby z Horsens (1:2) i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

Kuba Cimoszko
Kamil Wilczek Instagram / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Polski napastnik zdobył gola w 15. minucie niedzielnego starcia, głową wykończając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

To dziewiąty gol Wilczka w tym sezonie Alka Superligaen (ogółem zaś strzelił on już 12 bramek, licząc wszystkie rozgrywki - przyp. red.). Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Wyprzedza w niej o dwa gole Dame N'Doye z FC Kopenhagi.

Trafienie 30-latka dawało "BIF" prowadzenie i nadzieję na przełamanie złej passy. Po przerwie jednak wicemistrzowie Danii stracili dwa gole i ponieśli kolejną porażkę. Ogółem nie potrafią zaś wygrać już od czterech meczów w lidze, przez co spadli na 7. miejsce w tabeli.

Broendby IF - Horsens 1:2 (1:0)
1:0 - Kamil Wilczek 15'
1:1 - Josip Radosević (sam.) 58'
1:2 - Soren Reese 80'

Czy Kamil Wilczek powinien zostać powołany na najbliższe mecze reprezentacji?