Bundesliga: blisko sensacji w Dortmundzie. Hat-trick Paco Alcacera

Sporo emocji i zwrotów akcji dostarczył mecz 7. kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3, a bohaterem był Paco Alcacer.

Łukasz Witczyk
Axel Witsel (z lewej) oraz Caiuby (z prawej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Axel Witsel (z lewej) oraz Caiuby (z prawej)
Borussia Dortmund po sześciu kolejkach była liderem Bundesligi i jedyną drużyną, która w tym sezonie nie zanotowała jeszcze porażki. Z kolei piłkarze FC Augsburg już we wcześniejszych meczach sygnalizowali swoją wysoką formę. Zremisowali m.in. z Bayernem Monachium (1:1). Mimo to faworytem byli zawodnicy z Dortmundu.

Jednak to FC Augsburg cieszył się z objęcia prowadzenia. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Gola po stałym fragmencie gry zdobył Alfred Finnbogason, który tuż przed oddaniem strzału pomógł sobie ręką. Z kolei Andre Hahn na oczach sędziego odepchnął w polu karnym Marco Reusa. Arbiter nie dopatrzył się jednak złamania przepisów, nie zainterweniowali również sędziowie VAR.

Borussia po straconej bramce rzuciła się do odrabiania strat, ale gospodarze nie potrafili sobie poradzić z bardzo dobrze grającą defensywą zespołu z Augsburga. Kolejny słaby mecz zagrał Maximilian Philipp, który przegrywał pojedynki z Ranim Khedirą. W 59. minucie Niemca zmienił Paco Alcacer i już po chwili doprowadził do wyrównania.

Bramkową akcję gospodarzy zapoczątkował Axel Witsel, który wypuścił w uliczkę Jadona Sancho, a ten wyłożył piłkę Alcacerowi. Hiszpan z siedmiu metrów uderzył tuż przy słupku i nie dał szans Andreasowi Luthe na skuteczną interwencję. Po zdobyciu gola Borussia nadal atakowała i za wszelką cenę chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 69. minucie mogło być 2:1 dla miejscowych, ale po strzale Achrafa Hakimiego piłkę z linii bramkowej wybił Michael Gregoritsch.

Goście nie zamierzali jednak skupić się tylko na defensywie. Najpierw w groźnej sytuacji znalazł się Caiuby, ale źle trafił w piłkę. Po chwili to jednak FC Augsburg prowadził. Po dograniu ze skrzydła piłka trafiła do Andre Hahna, ale ten ją niedokładnie uderzył, lecz jednocześnie wyszła z tego asysta, gdyż wyłożył piłkę Philippowi Maxowi, który precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Radość piłkarzy z Augsburga nie trwała długo. W 80. minucie na tablicy wyników znów był remis. Po rzucie wolnym Raphael Guerreiro świetnie dograł do Alcacera, ten urwał się spod opieki obrońców i nie dał szans na interwencję bramkarzowi. Po chwili było już 3:2 dla Borussii, a gola zdobył inny rezerwowy - Mario Goetze, który wykorzystał precyzyjne dogranie Hakimiego.

Kibice Borussii po golu Goetze odetchnęła z ulgą, ale goście szybko doprowadzili do wyrównania. Po rzucie rożnym wykonanym przez Maxa głową uderzył Gregoritsch. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Roman Burki, który nie zdołał obronić uderzenia swojego rywala. Nie był to jednak koniec strzelania. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Alcacer świetnie uderzył z rzutu wolnego i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Dodajmy, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund - FC Augsburg 4:3 (0:1)
0:1 - Alfred Finnbogason 22'
1:1 - Paco Alcacer 61'
1:2 - Philipp Max 71'
2:2 - Paco Alcacer 80'
3:2 - Mario Goetze 84'
3:3 - Michael Gregoritsch 87'
4:3 - Paco Alcacer 90+6'

Borussia Dortmund: Roman Burki - Achraf Hakimi, Manuel Akanji, Abdou Diallo, Dan-Axel Zagadou - Axel Witsel, Julian Weigl (77' Mario Goetze) - Jadon Sancho, Marco Reus, Jacob Bruun Larsen (69' Raphael Guerreiro)- Maximilian Philipp (59' Paco Alcacer).

FC Augsburg: Andreas Luthe - Jeffrey Gouweleeuw, Rani Khedira, Martin Hinteregger - Raphael Framberger, Michael Gregoritsch, Daniel Baier (64' Felix Goetze), Philipp Max - Andre Hahn (75' Jan Moravek), Alfred Finnbogason (83' Sergio Cordova) - Caiuby.

Żółte kartki: Marco Reus (Borussia Dortmund) oraz Daniel Baier, Andre Hahn, Rani Khedira, Jeffrey Gouweleeuw, Caiuby, Alfred Finnbogason, Sergio Cordova (FC Augsburg).