Usain Bolt strzelił pierwsze gole dla swojej drużyny

Usain Bolt strzelił swoje pierwsze gole w barwach Central Coast Mariners. Były jamajski sprinter trafił do siatki w spotkaniu towarzyskim z Macarthur South West United (4:0).

Tomasz Skrzypczyński
Usain Bolt Getty Images / Na zdjęciu: Usain Bolt
Od kilku tygodni Usain Bolt trenuje z drużyną Central Coast Mariners, występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Australii. Mike Melvey zapowiedział, że Jamajczyk ma czas do końca roku na przygotowanie się do gry.

- Nie wyznaczam sobie żadnych celów. Tego zamierzam się trzymać. Jestem tutaj, żeby się uczyć. Chcę skupić się na pracy. To moja pierwsza poważna szansa na to, żeby osiągnąć poziom pozwalający na występy w profesjonalnym klubie piłkarskim - mówił w sierpniu Bolt.

Rekordzista świata na 100 i 200 metrów pojawia się na boisku w meczach towarzyskich zespołu, a w piątek strzelił swoje pierwsze gole w barwach CCM.

Po raz pierwszy trafił do siatki w 57. minucie, a po raz drugi dziewięć minut później. W 75 minucie trener zdjął go z boiska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jego drużyny 4:0.

Drużyna Central Coast Mariners rozpoczyna nowy sezon A-League w przyszły weekend, od spotkania z Brisbane Roar (21 października).

Czy Usain Bolt zostanie gwiazdą australijskiej ligi piłkarskiej?