Towarzysko: Belgia - Holandia. Dwa gole w Brukseli

W Brukseli w meczu towarzyskim Belgia 1:1 zremisowała z Holandia. Dla gospodarzy już w 5. minucie trafił Mertens, wyrównał w 27. minucie Groeneveld.

Michał Piegza
Dries Mertens (z lewej) i Arnaut Groenveld (z prawej) PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: Dries Mertens (z lewej) i Arnaut Groenveld (z prawej)
Do meczu z Belgią Holendrzy przystępowali opromieni okazałą wygraną nad Niemcami. Oranje na początku myślami byli chyba jeszcze przy poprzednim spotkaniu i szybko słono za to zapłacili. W 5. minucie Holendrzy zbyt krótko wybili piłkę, ta trafiła do Driesa Mertensa, który pięknym strzałem z woleja trafił pod poprzeczkę.

Prowadząc Belgowie stworzyli sobie kilka kolejnych okazji, ale nie potrafili celnie uderzyć. M.in. głową obok słupka strzelił Romelu Lukaku. Rywale długo się budzili, w końcu udało im się zagrozić gospodarzom. Pierwszym ostrzeżeniem dla Belgów był niecelny strzał, jaki oddał Memphis Depay. Kolejnego alarmu już nie było, padł cios. W 27. minucie Czerwone Diabły straciły piłkę w środku pola i zostały skontrowane. Depay do Arnauta Groenevelda, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 33. minucie Holendrzy mogli prowadzić. Z dystansu minimalnie niecelnie uderzył Quincy Promes. Kilka minut później obok słupka, po drugiej stronie boiska, strzelał Eden Hazard.

Po dość dobrej 1. połowie wydawało się, że po zmianie stron piłkarze utrzymają poziom. Początkowo tak było. W 53. minucie Jasper Cillessen uratował Holendrów broniąc uderzenie Michy Batshuayi'ego.

W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Piłkarze sporadycznie zagrażali bramkarzom. W końcówce szalę wygranej na korzyść Belgów mógł przeważyć Batshuayi, ale górą był Cillessen.

Belgia - Holandia 1:1 (1:1)
1:0 - Mertens 5'
1:1 - Groeneveld 26'

Belgia: Simon Mignolet - Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jason Denayer, Timothy Castagne (73' Thomas Meunier) - Youri Tielemans (83' Yannick Ferreira Carrasco), Axel Witsel, Nacer Chadli, Dries Mertens (46' Michy Batshuayi) - Eden Hazard (46' Thorgan Hazard), Romelu Lukaku (46' Michy Batshuayi).