II liga: Stal Stalowa Wola podbiła Pruszków. Trwa świetna passa jej pomocnika

Adrian Dziubiński strzelił gola w siódmym meczu z rzędu. W pojedynku ze Zniczem Pruszków na dodatek asystował, a Stal Stalowa Wola wygrała 2:0.

piłkarze Stali Stalowa Wola WP SportoweFakty / Artur Długosz / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola
Wojciech Fabianowski został trenerem Stali Stalowa Wola 12 września. Od tego dnia drużyna z Podkarpacia zdobyła 13 z możliwych 18 punktów i awansowała do górnej połowy tabeli. Piłkarzem, na którego najmocniej może liczyć Fabianowski, jest Adrian Dziubiński, który zdobył minimum gola w siedmiu ostatnich spotkaniach. Pomocnik dystansuje napastników swojego klubu, a w klasyfikacji strzelców ligi jest wiceliderem z ośmioma trafieniami. Przed nim są wyłącznie Adrian Paluchowski z Pogoni Siedlce, a także Patryk Szysz z Górnika Łęczna.

Dziubiński dał prowadzenie Stalówce w 31. minucie meczu w Pruszkowie. Pochodzący z Radomia piłkarz strzelił z rzutu karnego w środek bramki. Faulował w szesnastce Marcin Rackiewicz. Dziubiński mógł ponownie trafić do siatki w 40. minucie, ale po podaniu Piotra Mrozińskiego nie zachował się najlepiej w sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza.

Najlepszą szansę na gola dla zespołu z Mazowsza miał w pierwszej połowie Dariusz Zjawiński, po którego strzale piłka uderzyła w słupek. Po przerwie kolejni zawodnicy trafili w obramowanie. Piotr Mroziński huknął z półwoleja w poprzeczkę bramki Znicza, a Przemysław Kocot główkował w słupek Stali.

Impas przerwał w 65. minucie Sebastian Łętocha. Zakończył on uderzeniem z bliska akcję dwójkową z Adrianem Dziubińskim, który dorzucił asystę do wcześniejszego gola. Stal zapewniła sobie w tym momencie zwycięstwo 2:0 w Pruszkowie. Przynajmniej do soboty będzie ona na 5. miejscu w tabeli, ponieważ tego dnia zostaną rozegrane pozostałe mecze 14. kolejki.

Podopieczni Fabianowskiego wyprzedzili między innymi Znicza, który nie potrafi na dobre uporać się z problemem punktowania na własnym stadionie. Pod tym względem jest dopiero 15. siłą ligi. We wrześniu poprawił swoje domowe statystyki, ale w czwartek znów uznał wyższość przeciwnika.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
0:1 - Adrian Dziubiński (k.) 31'
0:2 - Sebastian Łętocha 65'

Znicz: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz - Adrian Małachowski, Przemysław Kocot (78' Maciej Machalski) - Paweł Tarnowski (63' Jakub Kabala), Arkadiusz Pyrka (67' Bartłomiej Faliszewski), Patryk Kubicki (89' Jakub Zagórski) - Dariusz Zjawiński.

Stal: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Fryderyk Stasiak, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka - Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach - Szymon Jopek (72' Tomasz Żyliński), Adrian Dziubiński (83' Robert Dadok), Michał Trąbka (90' Filip Szifer) - Sebastian Łętocha.

Żółte kartki: Rackiewicz (Znicz) oraz Jopek, Waszkiewicz, Stelmach (Stal).

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Adrian Dziubiński zostanie królem strzelców II ligi?