Premier League: Manchester United goni czołówkę

Manchester United mozolnie odrabia straty do czołówki Premier League. W niedzielę drużyna Jose Mourinho pokonała u siebie Everton 2:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Wydarzenia na Old Trafford dość szybko ułożyły się po myśli gospodarzy i wydawało się, że to będzie dla nich spokojny wieczór. Czerwone Diabły objęły prowadzenie w 27. minucie, gdy Idrissa Gueye sfaulował w polu karnym Anthony'ego Martiala i chwilę później do siatki trafił Paul Pogba. Francuz nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a skuteczny był dopiero przy dobitce (jego pierwsze uderzenie obronił Jordan Pickford).

Tuż po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Martial i świetnym technicznym "rogalem" sprzed pola karnego podwyższył na 2:0.

Mimo fatalnego położenia, Everton ambitnie walczył o odrobienie strat i udało mu się jeszcze postraszyć zespół Jose Mourinho. W ostatnim kwadransie Chris Smalling sfaulował w obrębie szesnastki Gylfiego Sigurdssona i Islandczyk sam wymierzył sprawiedliwość, pewnie pokonując Davida de Geę.

Na więcej The Toffees nie było już jednak stać i trzy punkty pozostały na Old Trafford. Dzięki wygranej 2:1 Manchester United ma teraz 17 "oczek" i awansował na 8. miejsce w tabeli, wyprzedzając m. in. niedzielnego przeciwnika.

Manchester United - Everton 2:1 (1:0)
1:0 - Paul Pogba 27'
2:0 - Anthony Martial 49'
2:1 - Gylfi Sigurdsson (k.) 77'

W 27. minucie Paul Pogba (Manchester United) nie wykorzystał rzutu karnego (Jordan Pickford obronił).

Manchester United: David de Gea - Ashley Young, Chrs Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw, Fred (90+5' Jesse Lingard), Nemanja Matić, Paul Pogba, Juan Mata (85' Juan Mata), Marcus Rashford (65' Romelu Lukaku), Anthony Martial.

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Michael Keane, Kurt Zouma, Lucas Digne, Andre Gomes, Idrissa Gueye (78' Dominic Calvert-Lewin), Theo Walcott (78' Cenk Tosun), Gylfi Sigurdsson, Bernard (62' Ademola Lookman), Richarlison.

Żółte kartki: Chris Smalling, Nemanja Matić (Manchester United) oraz Idrissa Gueye (Everton).

Sędzia: Jonathan Moss.

Czy jose Mourinho obroni posadę menedżera Manchesteru United co najmniej do końca obecnego sezonu?