Puchar Ligi: ogrom emocji i dwa samobójcze gole w Londynie! Chelsea z trudem ograła drużynę Franka Lamparda

Kapitalne widowisko w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi pomiędzy Chelsea a Derby County! Londyńczycy wygrali 3:2, lecz sami zdobyli tylko jednego gola, bo dwa pozostałe sprezentowali im przeciwnicy.

Szymon Mierzyński
Cesc Fabregas Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Cesc Fabregas
To był wielki powrót Franka Lamparda. Były gwiazdor The Blues (spędził w tym klubie 13 lat i rozegrał ponad 400 spotkań) na długo zapamięta środowy wieczór, gdyż pierwsza połowa ułożyła się dla jego drużyny wręcz absurdalnie. Barany zdobyły aż cztery gole, ale tylko w dwóch przypadkach trafiały do właściwej bramki!

Chelsea trzykrotnie obejmowała prowadzenie, tyle że najpierw za sprawą Fikayo Tomoriego (co ciekawe, wypożyczonego do Derby właśnie ze Stamford Bridge), a potem Richarda Keogha. Obaj bardzo niefortunnie przecinali dośrodkowania Davide Zappacosty.

Mimo koszmarnych błędów w defensywie, ekipa przyjezdnych potrafiła się podnosić i dwa razy odrabiała straty. W 9. minucie świetne podanie Toma Huddlestone'a wykorzystał precyzyjnym uderzeniem Jack Marriott, a później Martyn Waghorn trafił z bliska po dograniu Masona Mounta.

The Blues byli oszołomieni. Z jednej strony dostali prezenty, z drugiej nie spodziewali się, że przeciwnik wykaże się tak ogromną determinacją i postawi im niesamowity opór. W końcu jednak faworyt wziął się w garść i jeszcze przed przerwą odzyskał prowadzenie, tym razem robiąc to już w pełni samodzielnie. Trzecią asystę zanotował znakomicie dysponowany w środę Zappacosta i po jego dość przypadkowym podaniu Scotta Carsona pokonał Cesc Fabregas.

Druga część układała się już nieco inaczej. Chelsea poprawiła grę w obronie, wykazywała też większą determinację i dzięki temu zatrzymała grających ze sporą fantazją rywali z The Championship. W obu polach karnych bywało jeszcze gorąco (w końcówce po strzale Davida Nugenta londyńczyków uratował słupek), jednak kolejne gole nie padły i do sensacji ostatecznie nie doszło. Podopieczni Maurizio Sarriego zwyciężyli 3:2 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi.

Chelsea FC - Derby County 3:2 (3:2)
1:0 - Fikayo Tomori (sam.) 5'
1:1 - Jack Marriott 9'
2:1 - Richard Keogh (sam.) 21'
2:2 - Martyn Waghorn 27'
3:2 - Cesc Fabregas 40'

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Davide Zappacosta (78' Cesar Azpilicueta), Gary Cahill, Andreas Christensen (66' David Luiz), Emerson Palmieri, N'Golo Kante, Cesc Fabregas, Mateo Kovacić, Willian, Alvaro Morata, Ruben Loftus-Cheek (69' Pedro Rodriguez).

Derby County: Scott Carson - Jayden Bogle, Richard Keogh, Fikayo Tomori, Scott Malone (82' Craig Forsyth), Mason Mount, Tom Huddlestone, Harry Wilson (82' David Nugent), Martin Waghorn (62' Mason Bennett), Jack Marriott, Tom Lawrence.

Żółta kartka: Emerson Palmieri (Chelsea FC).