II liga: piłkarski cud w Grudziądzu. Widzew Łódź przeżył zaćmienie

Olimpia Grudziądz odwróciła wynik 0:2 na 3:2 w trzy minuty i przerwała trwającą 12 kolejek passę bez porażki Widzewa Łódź.

piłkarze Olimpii Grudziądz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Olimpia Grudziądz została zdemolowana 2:7 w meczu Pucharu Polski z Wisłą Płock. Było to szóste spotkanie z rzędu Biało-Zielonych bez zwycięstwa. W tym okresie drużyna potrafiła zdobyć tylko dwa punkty i w lidze spadła z miejsca premiowanego awansem. W konfrontacji z Widzewem Łódź szansa na przełamanie była teoretycznie niewielka. Po 89 minutach walki już minimalna, ponieważ lider prowadził w Grudziądzu 2:0. Olimpia uwolniła jednak pierwiastek nieprzewidywalności w futbolu i dokonała niemożliwego. Podopieczni Mariusza Pawlaka zdobyli trzy gole w trzy minuty i odwrócili wynik na 3:2. Przełamanie jak ze snu, mecz który będzie wspominany latami. Z kolei Widzew przeżył zaćmienie i przegrał po raz pierwszy od 11 sierpnia.

Widzew stracił punkt z przewagi nad wiceliderem Elaną Toruń, która zremisowała 2:2 na stadionie Olimpii Elbląg. Nie próżnują najlepsi piłkarze w klasyfikacji strzelców. Gola zdobył Filip Kozłowski i jest na czele rankingu wspólnie z Leandro z Radomiaka. Obaj mają na koncie 10 trafień.

Siarka Tarnobrzeg stanęła przed ostatnią szansą na przerwanie kryzysu przed półmetkiem sezonu. Klub z Podkarpacia nie potrafi wygrać od 25 sierpnia i derbów ze Stalą Stalowa Wola. Niemoc byłego lidera trwa już dziesięć kolejek. Podobnie jak w Grudziądzu i w Elblągu o wyniku zdecydowała bramka zdobyta w końcówce spotkania. Skra trafiła do siatki przeciwnika w 93. minucie. Wygraną 1:0 dał jej Damian Nowak. To trzecie zwycięstwo beniaminka z rzędu.

Resovia umocniła się na miejscu w górnej połowie tabeli dzięki zwycięstwu 2:1 z Rozwojem Katowice. Dubletem w tym meczu wykazał się Bartłomiej Buczek. Szczególnie drugie trafienie napastnika gości musiało się podobać. Buczek świetnie podkręcił piłkę z rzutu wolnego do siatki. Rozwój przegrał ten mecz, choć pierwszy zdobył gola. Nie potrafił poprawić swoich statystyk na własnym stadionie i opuścić strefy spadkowej przed półmetkiem sezonu. Po historycznym awansie do najlepszej "16" Pucharu Polski katowiczanie nie poszli za ciosem.

17. kolejka II liga:

Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź 3:2 (0:2)

2:2 - Jakub Bojas (k.) 87'

Skra Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)

2:1 - Jakub Kowalski 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz wróci w tym roku na miejsce premiowane awansem?