Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polkowice wracają na "piłkarskie salony"

Górnik Polkowice osiągnął postawiony sobie przed sezonem cel. Awansował do II ligi, pewnie wygrywając III ligę dolnośląsko-lubuską. To bez wątpienia pierwszy, jakże istotny krok, by wrócić na salony piłkarskie.
Malwina Nowak
Malwina Nowak

Na jednym awansie się nie skończy. Górnik Polkowice chce grać wyżej, chce wrócić, tam, gdzie jego miejsce. Celem czarno-zielonych jest więc kolejny awans. Trener I drużyny, Dominik Nowak już myśli o wzmocnieniach przed II ligą i kilku klasowych zawodników znajduje się w obrębie zainteresowań sztabu szkoleniowego. Lecz głównym założeniem trenera jest to, by w II lidze grali ci piłkarze, który wywalczyli ten awans. Oni najbardziej na to zasługują. A na boisku walczył chociażby Zbigniew Grzybowski. Jest on liderem w klasyfikacji strzelców, poza tym niedawno wywalczył tytuł Mistrza Polski z Zagłębiem Lubin.

Górnik Polkowice w swojej klasie rozgrywkowej był najlepszy nie tylko pod względem sportowym. Mistrz III ligi dolnośląsko-lubuskiej dysponuje wspaniałym stadionem (jesienią na tym stadionie swoje mecze rozgrywało I-ligowe KGHM Zagłębie Lubin), nowym budynkiem klubowym, świetnym zapleczem socjalnym, od lat ma płynność finansową. W przyszłym roku gmina Polkowice, będąca sponsorem strategicznym klubu, wybuduje nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz dodatkowe boisko treningowe. - Chcemy się rozwijać pod każdym względem. Musimy zapewniać naszym piłkarzom godziwe warunki do treningu. Wymagamy od nich gry na wysokim poziomie, lecz jednocześnie zapewniamy im warunki do tego, by mogli rozwijać się sportowo. To dla nas bardzo ważne - mówi prezes Górnika, Sławomir Tarnowski.

Klub z 23. tysięcznego miasta na Dolnym Śląsku jest najlepiej zorganizowanym zespołem na swoim poziomie rozgrywkowym. W półprofesjonalnej III lidze wyróżniał się pod każdym względem. Prowadzonych było wiele działań społecznych, chociażby te w ramach programu "Z piłką nożna od najmłodszych lat". - Event ten ma na celu zachęcenie najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy uczęszczają do przedszkoli, by uprawiali piłkę nożną. Poza tym spotkania z profesjonalnymi piłkarzami sprawiają, że dzieci bardzo chętnie przychodzą na mecze naszej drużyny - stwierdził specjalista ds. organizacyjnych, Bogusław Godlewski.

Wszystkie działania możliwe są dzięki wsparciu Gminy Polkowice, która od wielu lat jest sponsorem strategicznym czarno-zielonych. - Radni Gminy Polkowice nigdy nie odwrócili się od klubu. Uchwaliliśmy dotację, które pozwoliły Górnikowi funkcjonować na wysokim poziomie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie żałujemy tej decyzji. Cieszymy się z awansu, na który ten klub zasługuje i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy świętować sukces i wrócimy do I ligi. Tam jest nasze miejsce - mówi Radny Gminy Polkowice, Piotr Nowak, który jest jednocześnie jednym z najwierniejszych kibiców.

Górnik Polkowice uczciwą walką i zaangażowaniem wywalczył zasłużony awans. Teraz klub czeka ciężka praca, by móc funkcjonować i przede wszystkim grać na wysokim poziomie. Piłkarze już nie mogą się doczekać nowego sezonu. – Chcemy udowodnić sportową rywalizacją i czystą grą, że zasługujemy na grę o najwyższe cele. Jesteśmy w pełni zdeterminowani - powiedział Tomasz Salamoński, kapitan Górnika.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • kolo Zgłoś komentarz
  Nie zapominajcie że Polkowice to zagłębie miedziowe i kasy tam jest więcej niż w 100 tyś. mieście.
  • poker Zgłoś komentarz
   No i w zasadzie takie kluby są potrzebne, bo ich stać na to, by grać w tej lidze... małe miasto bo małe, ale do ekstraklasy się nie pchają, chcą tylko grać na poziomie
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×