Czerwona kartka Tomasza Kędziory w hicie ligi ukraińskiej

Fatalnie zakończył się mecz z Szachtarem Donieck dla Tomasza Kędziory. Polak w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę, a potem Dynamo Kijów straciło bramkę i przegrało 1:2.

Michał Jankowski
Tomasz Kędziora Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Tomasz Kędziora rozpoczął mecz w podstawowym składzie Dynama Kijów. Jego zespół tuż przed przerwą wyszedł na prowadzenie, ale w 54. minucie Szachtar Donieck zdołał wyrównać. Reprezentant Polski w 78. minucie obejrzał żółtą kartkę, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry został po raz drugi upomniany przez sędziego i musiał opuścić boisko.

To nie był jednak koniec emocji w tym spotkaniu, bo trzy minuty później Szachtar wykorzystał błąd zawodnika Dynama i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wynik tego meczu był bardzo ważny dla układu tabeli. Szachtar i Dynamo to dwie najlepsze drużyny ligi ukraińskiej. Przed tym pojedynkiem dzieliło je w tabeli pięć punktów. Zespół z Kijowa liczył, że uda się zbliżyć do rywala i zachować szanse na tytuł mistrza Ukrainy. Po porażce jest już osiem "oczek" różnicy i Szachtar jest na dobrej drodze po tytuł.

Tomasz Kędziora to podstawowy zawodnik Dynama Kijów. Wszystkie dotychczasowe mecze rozpoczynał w wyjściowej jedenastce i tylko raz przed czasem opuścił boisko. Łącznie rozegrał 20 spotkań i zdobył trzy gole. W starciu z Szachtarem reprezentant Polski obejrzał drugą i trzecią żółtą kartkę w lidze ukraińskiej, co oznacza, że nie będzie musiał pauzować w następnej kolejce.

Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 2:1 (0:1)
0:1 - Mykoła Szaparenko 44'
1:1 - Junior Moraes 54'
2:1 - Wiktor Kowałenko 90+6'

Czy Tomasz Kędziora powinien otrzymać poważną szansę w reprezentacji Polski?