The Championship: Leeds United nadal liderem, Mateusz Klich z kolejną asystą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich miał asystę przy pierwszym golu dla Leeds United w spotkaniu z Wigan Athletic. Zespół Polaka wygrał spotkanie 2:1 i pozostał liderem angielskiej The Championship.

W 9. minucie spotkania Barry Douglas podał do Mateusza Klicha, a on wycofał piłkę do Pablo Hernandeza. Ten pewnie umieścił ją w siatce. To była 5 asysta Polaka w 15 spotkaniu The Championship w tym sezonie.

Gol Hiszpana dawał wyrównywanie, gdyż wcześniej pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Reece James. Od tamtej pory Leeds przeważało, jednak nie mogło znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Udało się to dopiero na początku drugiej połowy gdy jego fatalny błąd wykorzystał Kemar Roofe, z bliska trafiając do bramki. Kilka chwil później szansę na powiększenie prowadzenia miał Klich, ale po koronkowej akcji w 50. minucie jego strzał z pół obrotu został zablokowany.

Reprezentant Polski rozegrał w niedzielę bardzo udane spotkanie. Był aktywny, posłał kilka dobrych podań do kolegów. W doliczonym czasie gry, 28-latek opuścił boisko żegnany brawami przez kibiców obu zespołów.

Wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu po 16 kolejkach rozgrywek Leeds nadal jest liderem tabeli. Zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę zgromadził dotychczas 30 punktów - tyle samo co drugie Norwich City i o "oczko" więcej niż trzecie Sheffield United.

Wigan Athletic - Leeds United 1:2 (1:1)

1:0 - James 6' 1:1 - Hernandez 9' 1:2 - Roofe 46'

Czy zespół Mateusza Klicha awansuje do Premier League?