Legia Warszawa ukarana przez Komisję Ligi. Powodem przerwanie meczu z Górnikiem

50 tysięcy złotych oraz zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy najbliższe mecze Lotto Ekstraklasy - to kara nałożona na Legię Warszawa przez Komisję Ligi. To odpowiedź na wydarzenia ze spotkania z Górnikiem Zabrze (4:0).

Dawid Borek
Dawid Borek
Zadymienie na meczu Legia - Górnik PAP / Leszek Szymański / Zadymienie na meczu Legia - Górnik
Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości kibice Legii Warszawa przygotowali patriotyczną oprawę. Jednym z jej elementów były środki pirotechniczne, które po rozpoczęciu spotkania wytworzyły biało-czerwony dym.

Zadymienie zmusiło sędziego do przerwania meczu przy Łazienkowskiej. Przerwa trwała blisko 20 minut. Następnie konfrontacja Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze została wznowiona, a stołeczny klub wygrał 4:0.

Legia za oprawę swoich kibiców nie uniknęła konsekwencji. Nieregulaminowym przerwaniem spotkania zajęła się Komisja Ligi, która nałożyła na Wojskowych karę. Konto mistrzów Polski uszczupli się o 50 tysięcy złotych, a zorganizowane kluby kibiców nie zostaną wpuszczone na trybuny w trzech najbliższych meczach wyjazdowych (spotkania z Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin, Lechią Gdańsk).

Decyzja Komisji Ligi:

"W związku przerwaniem zawodów 14. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa – Górnik Zabrze na klub Legia Warszawa nałożono karę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 najbliższe mecze Ekstraklasy.

Na tak wysoką karę miało wpływ wyłącznie przerwanie zawodów na ponad 15 minut, spowodowane użyciem środków pirotechnicznych, skutkującym całkowitym zadymieniem stadionu oraz koniecznością opóźnienia zawodów do momentu uzyskania widoczności, umożliwiającej rozegranie zawodów."

Czy Komisja Ligi nałożyła na Legię sprawiedliwą karę?