Fortuna I liga: sześć goli w Tychach. GKS lepszy od Odry Opole

GKS Tychy zwyciężył 4:2 z Odrą Opole. Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie, a rozstrzygnął je w końcówce Jakub Vojtus.

piłkarze GKS-u Tychy Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
GKS Tychy był jednym z największych rozczarowań pierwszej połowy sezonu. Rycerze wiosny Ryszarda Tarasiewicza balansują blisko strefy spadkowej i wciąż nie mogą być pewni, że nie będą zimować na lokatach zagrożonych degradacją. GKS ma jeszcze kilka tygodni, żeby przeprowadzić ewakuację z tego rejonu tabeli przed przerwą w rozgrywkach.

Dotychczasowe mecze tyszan z opolanami zawsze wygrywali gospodarze. W maju GKS rozbił Odrę 3:0. Także tym razem na boisku było efektownie, a padło nawet dwa razy więcej bramek.

Ekipa z Tychów prowadziła 1:0 od 20. minuty. Łukasz Grzeszczyk dobił piłkę do siatki po strzale Omara Monterde zatrzymanym przez Michała Szromnika. GKS utrzymał ten korzystny wynik do końca pierwszej części. Od 36. minuty w Odrze grał Szymon Skrzypczak i ten zawodnik doprowadził do remisu. Nie minęły dwie minuty i podopieczni Mariusza Rumaka prowadzili 2:1. Piłkarze zaprosili kibiców na huśtawkę emocji, a po tym jak wynik odwróciła ekipa z Opola, zrobił to samo GKS. Hubert Adamczyk trafił na 2:2, a kluczowym graczem był Jakub Vojtus, który golami w 81. i w 85. minucie rozstrzygnął mecz. GKS zwyciężył 4:2.

Odra pozostaje bez zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie. Z powodu niemocy w meczach poza własnym stadionem okopuje się w środku tabeli. Jej bilans poza Opolem to trzy remisy i pięć porażek. Odra wygrała na wyjeździe tylko mecze w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów oraz Polonią Środa Wielkopolska.

GKS Tychy - Odra Opole 4:2 (1:0)
1:0 - Łukasz Grzeszczyk 20'
1:1 - Szymon Skrzypczak 52'
1:2 - Dawid Abramowicz (sam.) 54'
2:2 - Hubert Adamczyk 68'
3:2 - Jakub Vojtus 81'
4:2 - Jakub Vojtus 85'

GKS: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz - Jakub Piątek, Keon Daniel (78' Sebastian Steblecki) - Hubert Adamczyk, Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde (89' Łukasz Bogusławski) - Jakub Vojtus

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Dudu Paraiba - Jakub Moder, Jakub Habusta - Krzysztof Janus (85' Sebastian Bonecki), Rafał Niziołek, Tomas Mikinic (85' Mariusz Rybicki) - Ivan Martin Gomez (36' Szymon Skrzypczak)

Żółte kartki: Tanżyna (GKS) oraz oraz Baranowski, Dudu Paraiba (Odra)